Autobusy pojadą inaczej na Boże Ciało. W Rybniku będą zmiany

Autobusy pojadą inaczej na Boże Ciało. W Rybniku będą zmiany

W czerwcu wielu pasażerów spojrzy na rozkład jazdy dwa razy, i słusznie. W Rybniku komunikacja miejska wprowadza świąteczny rytm kursowania, a jeden z dni przyniesie też wyłączenie części kursów szkolnych. To niewielka korekta, ale dla osób planujących dojazd do pracy, na zakupy czy rodzinne spotkanie może mieć spore znaczenie.

Komunikacja Miejska Rybnik poinformowała, że w czwartek 4 czerwca autobusy pojadą według niedzielnego rozkładu jazdy. W tym samym dniu trzeba liczyć się z możliwymi utrudnieniami w ruchu drogowym, bo w mieście przejdą procesje związane z uroczystością Bożego Ciała.

Z kolei w piątek 5 czerwca autobusy mają kursować jak w dni wolne od nauki szkolnej. Oznacza to, że nie pojadą kursy oznaczone literą „S”. Dla pasażerów korzystających na co dzień z połączeń szkolnych to sygnał, by wcześniej sprawdzić rozkład i uniknąć niepotrzebnego czekania na przystanku.

na podstawie: KM Rybnik.