Panele fotowoltaiczne to inwestycja, która w stosunkowo krótkim czasie się zwraca. I choć boom na systemy solarne przypadł na lata 2020-2021, to ich zwolenników nie brakuje. Wiedz jednak, że Twoje systemy fotowoltaiczne za działają sprawnie tylko wtedy, kiedy staną się czyste. Po kilku miesiącach od ich montażu osiadają na nich drobiny brudu, co negatywnie wpływa na ich wydajność. Czy da się je wyczyścić w sposób w pełni ekologiczny, szybki i oszczędny? Z pomocą przychodzi robotyzacja, a konkretnie roboty do mycia paneli fotowoltaicznych.

Roboty do mycia paneli fotowoltaicznych — wydajne, oszczędne i turboszybkie

Pył, kurz i brud — wrogowie paneli fotowoltaicznych

Mniejsze i średnie gospodarstwa domowe na pewno poradzą sobie z myciem paneli fotowoltaicznych za pomocą ręcznych metod. Natomiast farmy fotowoltaiczne wymagają robotyzacji, czyli robotów do mycia paneli fotowoltaicznych. Urządzenia te, mimo że to nowość na naszym rynku, już zdążyły się sprawdzić. Roboty do mycia systemów solarnych ma w swojej ofercie sklep Lifton Polska. Sterowany jednoosobowo robot SolarCleano jest zasilany bateriami. Łatwo go zamontować, rozmontować i przetransportować. Sterowanie nim odbywa się z poziomu ziemi, więc jest wygodne.

O czyszczeniu fotowoltaiki zwykle pamięta się rzadko — co innego bowiem czerpać korzyść z jej działania, a co innego o nią dbać. Jednak wiedz, że panele fotowoltaiczne działają sprawnie w 100% tylko wtedy, kiedy ich powierzchnia jest czysta. Największymi wrogami systemów solarnych są kurz, pył i brud. Brud ogranicza ilość światła docierającego do ogniw fotowoltaicznych, przez co ich wydajność spada nawet o 20%!

Roboty do mycia paneli fotowoltaicznych, czyli dobra robota!

Jak już wspomnieliśmy, w sklepie Lifton Polska znajdziesz roboty do mycia paneli fotowoltaicznych firmy SolarCleano. Dzięki nim umyjesz powierzchnie systemów solarnych szybko i oszczędnie! SolarCleano to urządzenie o największej wydajności na rynku w porównaniu z innymi tego typu sprzętami. Z jego pomocą wyczyścisz wszystkie instalacje solarne — na sucho i na mokro.

Z robotem SolarCleano praca wre! Rozmiar szczotek w urządzeniu jest większy niż w popularnych rozwiązaniach stosowanych na rynku. Ich średnica to 1,2 m, 1,1 m lub 2,2 m. Automatyka SolarCleano pozwala perfekcyjnie wyczyścić ramy paneli fotowoltaicznych. To właśnie na nich osadza się najwięcej brudu. Dwa rodzaje włókien szczotek o spiralnym kształcie sprawiają, że czyszczenie przebiega turboszybko, jest wygodne i nie pozostawia nieestetycznych śladów. Po oczyszczeniu przez roboty do paneli fotowoltaicznych systemy solarne odzyskują dawną sprawność. W sklepie Lifton Polska kupisz kilka modeli robotów SolarCleano — klasyczny F 1 i M 1. Ten ostatni to wersja mini — ultralekka i wygodna, idealne do czyszczenia mniejszych instalacji fotowoltaicznych.

Niezawodność, oszczędność i szybkość — to cechy robotów do mycia fotowoltaiki

Pewnie zastanawiasz się, dlaczego masz wykorzystać akurat roboty do mycia fotowoltaiki, skoro istnieją ręczne metody czyszczenia systemów solarnych. Automatyka gwarantuje Ci niezawodność. W przypadku, kiedy liczysz na swoich pracowników, musisz brać pod uwagę wypadki losowe — ich choroby, nieobecności. Roboty do mycia fotowoltaiki dobierają odpowiednie środki myjące do danego zabrudzenia. Nie kłopoczesz się tym, czym zmyć kurz, brud, zeschłe liście czy mech. Co więcej, czyszcząc instalacje fotowoltaiczne z robotem SolarCleano, oszczędzasz. Czas i pieniądze. Obsługiwany przez jednego pracownika robot nie generuje kosztów. Dodatkowo cały proces mycia przebiega szybko i bezawaryjnie.

Kiedy myć panele fotowoltaiczne?

Chciałoby się powiedzieć, że wtedy, kiedy tego najbardziej potrzebują, jednak nie zawsze wtedy jest na to najlepszy czas. Czyść instalację fotowoltaiczną przynajmniej 2 razy w roku — wczesną wiosną i jesienią. Na wiosnę pozbędziesz się zanieczyszczeń, które nagromadziły się na panelach przez zimę. Kurz, sadza, spaliny, pył, zabrudzenia osiadłe na stopniałym śniegu — to wszystko wymaga usunięcia.

Jesienią pozbędziesz się z paneli fotowoltaicznych zeschłych liści, gałązek, kurzu, pyłu z pól. Dzięki temu Twój system solarny podczas chłodniejszych pór roku zadziała bez zarzutu. Czyste panele fotowoltaiczne przepuszczają dużo światła. A o to przecież chodzi.

Robotyzacja, którą wykorzystasz podczas mycia paneli fotowoltaicznych, usprawni proces czyszczenia. Oszczędzisz, szybko uporasz się z zadaniem i jeszcze zyskasz gwarancję niezawodności sprzętu. Postaw zatem na SolarCleano i przywróć swoim systemom solarnym dawne, dobre funkcjonowanie!

Sprawdź naszą ofertę na stronie https://liftonpolskasklep.pl/kategoria/urzadzenia-do-mycia-paneli-fotowoltaicznych/roboty-myjace/