Nie ukrywajmy. Rynek pracy zmienił się od czasu, kiedy wybuchła pandemia koronawirusa. Mimo że już uporaliśmy się z nią, długo będziemy jeszcze odczuwać jej skutki. Na rynku pracy wiele zmieniła także wojna w Ukrainie. Do tej pory nasi pracodawcy zatrudniali Ukraińców, jednak sporo pracowników ze Wschodu wyjechało, aby wspierać swoją ojczyznę.

Jeśli Twoje przedsiębiorstwo przeżywa kryzys związany z brakiem rąk do pracy, nawiąż współpracę z agencją pracy tymczasowej. Dzięki niej nie tylko pozyskasz pracowników, ale także zoptymalizujesz koszty prowadzenie działalności.

Agencja pracy tymczasowej — kiedy warto nawiązać z nią współpracę?

Agencja pracy tymczasowej — z Rybnika szybko do niej dojedziesz

Agencja pracy tymczasowej DpWorkers znajduje się w Żorach, więc z Rybnika masz już do niej niedaleko. Czym jednak zajmuje się ta instytucja i dlaczego współpraca z nią zażegna kryzys w Twoim przedsiębiorstwie?

Na polskim rynku pracy tak jak i w całej Unii Europejskiej brakuje pracowników. Przedsiębiorcy nie są już, jak kiedyś, górą — to kandydaci mają asa w rękawie. Mogą bowiem przebierać wśród niezliczonych ofert pracy i stawiać na bogate firmy, które są w stanie zaproponować naprawdę wysokie stawki. Jeśli odczuwasz kryzys związany z brakiem rąk do pracy, który przekłada się na funkcjonowanie Twojego przedsiębiorstwa, zaufaj agencji pracy tymczasowej. W Rybniku, jak i innych miastach Górnego Śląska brak rąk do pracy odbija się na wielu branżach — cierpi produkcja, przemysł, przetwórstwo, sektor budowlany i gastronomia. Owa agencja znajdzie i dostarczy Ci pracowników, nie tylko z Polski, ale i całego świata.

Jak wygląda współpraca z agencją pracy tymczasowej?

Pewnie zastanawiasz się, jaka jest Twoja rola, jeśli chodzi o współpracę z agencją pracy tymczasowej? Otóż stajesz się uczestnikiem trójstronnej umowy — zawarta zostaje ona pomiędzy Tobą, agencją a pozyskanymi pracownikami tymczasowymi.

Działanie agencji pracy tymczasowej skupia się na kilku obszarach. Przede wszystkim poszukuje ona pracowników dla Twojej firmy. W tym celu korzysta ona z własnych baz, ale także nowoczesnych metod (media społecznościowe, fora dyskusyjne, portale z ogłoszeniami). Profesjonalna agencja dysponuje bazą kandydatów z całego świata.

Dzięki niej zatrudnisz nie tylko Polaków i Ukraińców, ale także Azjatów. Na tych ostatnich nasz rynek pracy coraz bardziej się otwiera.

Kiedy warto skorzystać z usług agencji pracy tymczasowej?

Są sezony, kiedy Twoje przedsiębiorstwo nie nadąża z realizacją zleceń lub z produkcją. Jednak nie tylko wtedy warto zdecydować się na usługi agencji pracy tymczasowej. W dobie, kiedy rynek pracy z rynku pracodawcy stał się rynkiem pracownika, współpraca z agencją, to korzystna opcja. Przyjrzyjmy się jednak sytuacjom kryzysowym w Twojej firmie.

Sezonowość produkcji i wahania popytu

To momenty, kiedy warto przynajmniej rozważyć współpracę z agencją pracy tymczasowej. Dzięki niej sprostasz większej aktywności biznesowej, która jest wynikiem sezonowości produkcji lub wahań popytu. Odczuwają to zazwyczaj przedsiębiorstwa z branży produkcyjnej, przemysłowej i spożywczej. Na sektorze logistycznym w sezonie przedświątecznym także dotkliwie odbijają się braki kadrowe. Wystarczy nieraz spojrzeć na ilość zamówień, których nie ma kto dostarczyć klientowi, aby wiedzieć, że kryzys jest blisko. Pracownicy tymczasowi są wtedy na wagę złota — przydaje się każda para rąk do pracy.

Dodatkowe zlecenia

Bywa, że Twoja firma zdecyduje się wykonać dodatkowe zlecenia. To wymaga zaangażowania większej ilości pracowników. Tylko, co zrobić w przypadku, kiedy nimi nie dysponujesz? Tu znowu w sukurs przychodzi agencja pracy tymczasowej, która pozyska dla Ciebie kandydatów do pracy.

Akcje promocyjne

Dzień Dziecka, Wielkanoc, okres Świąt Bożego Narodzenia to czas, kiedy wiele firm decyduje się zorganizować akcje promocyjne. Dotyczy to nie tylko firm produkujących zabawki, ale także tych z branży spożywczej. Jeśli Twoje przedsiębiorstwo nie dysponuje dostateczną ilością pracowników służących wsparciem we wspomnianym czasie, zdecyduj się na współpracę z agencją pracy tymczasowej.

Być może realizujesz także dochodowe projekty, które wymagają kadry o specjalnych kwalifikacjach? To mit, że wśród pracowników tymczasowych znajdziesz tylko osoby do pracy fizycznej. Wielu obcokrajowców pracowało kiedyś na stanowiskach managerskich.

Współpraca z agencją pracy tymczasowej to opłacalna decyzja. Instytucja nie tylko zorganizuje dla Ciebie rekrutację, ale także odciąży dział HR. Agencja pracy tymczasowej zajmie się wszelkimi kwestiami prawnymi i kadrowymi. To ona naliczy i wypłaci pracownikom wynagrodzenie na podstawie dostarczonych przez Ciebie raportów. Ponadto zajmie się transportem i zakwaterowaniem pracowników. Ty o nic się nie kłopoczesz.

Skorzystaj zatem z usług agencji pracy tymczasowej! W Rybniku mnóstwo jest zakładów przemysłowych, usługowych, handlowych, jak również firm budowlanych i transportowych. Potrzebują one kadry, która wywiąże się ze swoich obowiązków i wesprze naszych pracodawców.

Sprawdź naszą ofertę na stronie https://www.dpworkers.pl/