Policja Rybnik: Potrącenie na przejściu dla pieszych! Apelujemy o ostrożność!
Rybniccy policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na ulicy Piasta w Rybniku. 62-letni kierujący volvo, na oznakowanym przejściu dla pieszych, potrącił 37-letnią kobietę, która z obrażeniami trafiła do szpitala. Zwracamy się z apelem o ostrożność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.
Do wypadku doszło wczoraj, po godzinie 14.00 na oznakowanym przejściu dla pieszych w Rybniku, na ulicyPiasta. Jak ustalili policjanci z rybnickiej drogówki, 62-letni kierujący volvo jadąc w kierunku ulicy Gliwickiej, na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił 37-latkę. Kobieta z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Przyczyny i okoliczności tego wypadku ustalają rybniccy śledczy.
Pamiętajmy, że w każdym przypadku dojeżdżania do oznakowanego przejścia dla pieszych, czy też do skrzyżowania, powinniśmy zwolnić, zachować szczególną ostrożność i zwrócić uwagę na to, co dzieje się poza jezdną, a widząc pieszego przygotować się do jego wejścia na drogę i udzielić mu pierwszeństwa. Tylko w ten sposób unikniemy niebezpiecznych zdarzeń. Jako kierujący mamy także obowiązek udzielić pierwszeństwa pieszemu podczas cofania, a także udzielić pierwszeństwa pieszemu przy wjeżdżaniu w drogę poprzeczną, jeżeli przechodzi on przez tę drogę.
Komenda Miejska Policji w Rybniku,
rybnik.slaska.policja.gov.pl/k22/informacje/wiadomosci/347322,Potracenie-na-przejsciu-dla-pieszych-Apelujemy-o-ostroznosc.html
Ostatnie Artykuły

Biznes pod presją hakerów. W Rybniku rozmawiano o obronie danych

Rybnik znowu pobiegnie wiosną - rodzinny start sezonu przy ORS Ruda

W Rybniku jeden wydział dostał nową nazwę - od razu zmienił się mail

Dwa filmowe koncerty przy świecach - wieczór, który zagra na emocjach

Cztery generalskie szable i 425 nowych oficerów - śląscy policjanci też w gronie

3200 kilometrów dla Antosia. Z Czerwionki-Leszczyn rusza rowerowa wyprawa serca

Szybka interwencja w Rybniku zakończyła się podziękowaniami dla policjantów

Lider gra o awans. W Rybniku czeka sportowy weekend

Hospicjum na Barbórki dostało zielone światło. Teraz liczą się ustalenia

Leszczyniada zyska rodzinny rytm. Będzie sport, zabawa i pomoc

Rybnickie Dni Integracji wracają. Korowód i piknik połączą całe miasto

Remont przy ul. Prostej utrudnił dojście do przystanku w Ligocie Ligockiej Kuźni

Małe sceny, wielkie emocje. Przedszkolaki ożywiły polskie legendy

