Kiedy warto kupować i sadzić cebule kwiatowe?

Każdy, kto posiada swój własny ogród i działkę, marzy o posadzeniu w nim przepięknych kwiatów, które będą idealną ozdobą ogródka i będą wprawiały w zachwyty nie tylko nas, ale również gości, którzy je zobaczą. Zima jednak puka już do drzwi i trudno już teraz o sadzenie jakichkolwiek kwiatów, krzewów czy drzew. Warto więc teraz rozpocząć planowanie swojego ogrodu na następny sezon, a w tym celu możemy na przykład zaopatrzyć się już w niektóre cebulki. Jak jednak zrobić to odpowiednio – kiedy warto je kupić oraz kiedy jest najlepszy moment na ich sadzenie?

Kupowanie cebulek kwiatowych

Paradoksalnie aktualnie wchodzimy w najlepszy moment na zakup cebulek kwiatowych. Dlaczego? Wiele sklepów ogrodniczych, zarówno tych stacjonarnych, jak i internetowych, na początku zimy przeprowadza czyszczenie magazynów i zmianę swojej oferty. Dzięki temu sporej przecenie ulegają na przykład cebulki kwiatowe, które najlepiej jest sadzić jesienią. Może to być świetny moment, by w promocyjnej cenie dorwać cebulki naprawdę pięknych okazów. Oczywiście będziemy musieli o nie odpowiednio zadbać, by dożyły one do kolejnego sezonu, lecz zdecydowanie warto rozważyć ich zakup. Gdzie możemy je zdobyć? Na przykład za pośrednictwem strony https://domisad.pl/catalog/cebule-kwiatowe-jesienne-set.

Sadzenie cebulek kwiatowych

Cebulki kwiatowe najczęściej powinniśmy sadzić jesienią, co aktualnie dość mocno komplikuje sprawę. Istnieją jednak kwiaty, i to całkiem spora ich grupa, która da radę wzrosnąć nawet po zasadzeniu ich wczesną wiosną. Dzięki temu ewentualny zakup cebulek już teraz nabiera o wiele większego sensu, niż trzymanie ich aż do następnej jesieni. Zanim jednak wybierzemy się na zakupy, warto pogłębić swoją ogrodniczą wiedzę, a w tym pomóc wam mogą teksty ze stron takich, jak http://asbiznesu.pl/ czy http://muszlafest.pl/.