Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Rybnik

Zapraszamy przedstawicieli mediów na spotkanie informacyjne poświęcone akcji "Twoje Światła - Nasze Bezpieczeństwo". Działania zainaugurowane będą 21 października o 10.00 na Stacji Kontroli Pojazdów PZM w Rudzie Śląskiej przy ul. Solidarności 23. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na właściwe ustawienie świateł pojazdu, które zwłaszcza w okresie jesiennym ma szczególny wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Od 21 października do 15 grudnia 2021 roku, w ramach ogólnopolskiej akcji „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo”, realizowane będą działania mające na celu zwrócenie uwagi uczestników ruchu drogowego na prawidłowe oświetlenie pojazdów, które niewątpliwie ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo na drodze. W dniach 23 października, 6 i 20 listopada oraz 4 grudnia, w wybranych stacjach diagnostycznych, wszyscy chętni kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić ustawienie świateł w swoich pojazdach. Ponadto użytkownicy aplikacji "Yanosik" będą mieli dostęp do informacji na temat akcji oraz o lokalizacji najbliższej stacji biorącej udział w akcji.

21 października o 10.00 w stacji kontroli pojazdów w Rudzie Śląskiej przy ulicy Solidarności 23, odbędzie się spotkanie informacyjne dla przedstawicieli mediów rozpoczynające działania.

Serdecznie zapraszamy zainteresowane redakcje. Osobą do kontaktu w sprawie akcji jest młodszy aspirant Szymon Czysz z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, telefon 798 032 070.