Decydująca II tura wyborów prezydenta Rybnika już 21 kwietnia
W naszym mieście niebawem rozstrzygnie się wyścig o fotel prezydencki. W niedzielnych wyborach samorządowych, mimo aktywnego udziału prawie połowy uprawnionych mieszkańców, nie udało się wyłonić zwycięzcy już w pierwszej turze. To oznacza, że za dwa tygodnie nasze miasto znów stanie przed wyborem swojego lidera w decydującej II turze.
  1. Udział w wyborach wzięło 45,9% uprawnionych mieszkańców.
  2. Brak kandydata z ponad połową głosów skutkuje II turą wyborów.
  3. II tura zaplanowana na 21 kwietnia.
  4. Nowy skład Rady Miasta już wybrany.

Wybory samorządowe to zawsze czas wielkich emocji i nadziei związanych z przyszłością naszego miasta. W tym roku mieszkańcy pokazali swoje zaangażowanie, oddając głosy na kandydatów, którzy w ich oczach najlepiej reprezentują lokalne interesy. Chociaż już teraz wiemy, jak będzie wyglądała nowa Rada Miasta, to jednak kwestia wyboru prezydenta pozostaje otwarta.

Decyzja o tym, kto przez kolejne lata będzie kierował losami miasta, zostanie podjęta 21 kwietnia. To właśnie wtedy odbędzie się II tura wyborów, do której przystąpią dwaj kandydaci, którzy w pierwszej turze zdobyli największe poparcie. To od mieszkańców zależy, kto z nich ostatecznie obejmie najważniejsze stanowisko w mieście.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców do aktywnego udziału w II turze wyborów. To ważne, aby każdy głos został oddany, a decyzja o przyszłości naszego miasta była jak najbardziej reprezentatywna. Pamiętajmy, że nasze zaangażowanie w lokalne sprawy ma bezpośredni wpływ na nasze codzienne życie.


Źródło: Urząd Miasta w Rybniku