Rybniccy policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku drogowego, do którego doszło dzisiaj na ulicy Mikołowskiej w Rybniku. W wyniku zderzenia autobusu komunikacji miejskiej z samochodem ciężarowym, 3 osoby zostały ranne. Po raz kolejny apelujemy do kierujących o rozsądek, zdjęcie nogi z gazu i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego!

Do wypadku doszło dzisiaj, około godziny 10.30 na ulicy Mikołowskiej w Rybniku. Jak ustalili policjanci z rybnickiej drogówki, kierujący autobusem komunikacji miejskiej, 50-letni mieszkaniec Żor, jadąc w kierunku ulicy Sosnowej, zjechał na przeciwległy pas ruchu, w wyniku czego zderzył się ze stojącym, oczekującym na wolny przejazd samochodem ciężarowym. Wskutek uderzenia, część pasażerów przewróciła się w autobusie. Poszkodowana została 14-latka, 66-latka oraz 75-latka, które zostały zabrane do szpitala. Pozostali pasażerowie, po zaopatrzeniu przez załogę pogotowia ratunkowego, zostali zwolnieni do domu. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Droga na tym odcinku została całkowicie zablokowana na około 2 godziny.

Dokładne okoliczności wypadku zostaną wyjaśnione w prowadzonym przez policjantów postępowaniu przygotowawczym. Mundurowi zatrzymali kierującemu autobusem prawo jazdy.

Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o rozważną i bezpieczną jazdę! Pamiętajmy, że sami również mamy ogromny wpływ na własne bezpieczeństwo.

  • Rybnik, ulica Mikołowska, zderzenie kierującego autobusem komunikacji miejskiej s pojazdem ciężarowym.
  • Rybnik, ulica Mikołowska. Miejsce wypadku drogowego.
  • Uszkodzony pojazd ciężarowy oraz autobus komunikacji miejskiej.