Rybnicka policja informuje, że zgodnie z przyjętymi zasadami, policjanci na prośbę organizatora wyjazdu lub przewoźnika, dokonują kontroli autokarów na parkingu przy kąpielisku "Ruda" w Rybniku przy ulicy Gliwickiej. Potrzebę kontroli należy zgłosić co najmniej z 48 godzinnym wyprzedzeniem w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Rybniku.

Niezwykle ważnym elementem troski o bezpieczeństwo w okresie wakacji oraz wyjazdów na wycieczki są kontrole autokarów wiozących zorganizowane grupy osób na wypoczynek. W czasie kontroli policjanci sprawdzają przede wszystkim trzeźwość kierowców, dokumenty i stan techniczny pojazdów. Planując zorganizowany wyjazd dziecka i będąc zainteresowanym, tym czy środek transportu będzie sprawny, a kierowca wypoczęty i przygotowany do drogi, warto powiadomić mundurowych o planowanym wyjeździe. W Rybniku kontrole autokarów przeprowadzane są na parkingu przy kąpielisku "Ruda" w Rybniku przy ulicy Gliwickiej.

Potrzebę kontroli autokaru należy zgłosić co najmniej z 48 godzinnym wyprzedzeniem w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Rybniku.

Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon: 47 8557 290

Przypominamy rodzicom i opiekunom, że jeśli na miejsce zbiórki podjedzie autokar, co do którego będą podejrzenia, że jest niesprawny albo też zachowanie kierowcy będzie wskazywało, że może być pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających - należy wówczas na miejsce wezwać Policję.