Policja Rybnik: Po raz kolejny nadmierna prędkość przyczyną groźnego zdarzenia drogowego
Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o rozważną i bezpieczną jazdę! Nadmierna prędkość, brak koncentracji i lekkomyślność to jedne z najczęstszych przyczyn poważanych zdarzeń na drodze. Tym razem kierujący samochodem ciężarowym nie dostosował prędkości do warunków ruchu, utracił panowanie nad samochodem i doprowadził do wywrócenia się pojazdu. Ruch na tym odcinku był przez kilka godzin całkowicie zablokowany. Pamiętajmy, że sami również mamy ogromny wpływ na własne bezpieczeństwo.
**Nadmierna prędkość była przyczyną zdarzenia, do którego doszłodzisiaj, po godzinie 10.00 na wjeździe na autostradę A1. Jak ustalili policjanci z rybnickiej drogówki,********kierujący samochodem ciężarowymz naczepą, jadąc w kierunku Gliwic -utracił panowanie nadsamochodem ii wywrócił****pojazd. 25-latek z urazem barku trafił do szpitala w Rybniku. Na szczęście jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.**Ruch na tym odcinku był przez kilka godzin całkowicie zablokowany.
W trosce o bezpieczeństwo policjanci apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przypominają również o dostosowaniu prędkości do warunków na drodze.
Komenda Miejska Policji w Rybniku,
rybnik.slaska.policja.gov.pl/k22/informacje/wiadomosci/341512,Po-raz-kolejny-nadmierna-predkosc-przyczyna-groznego-zdarzenia-drogowego.html
Autor: krystian