Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Rybnik

Rybniccy policjanci zatrzymali złodziejski duet, podejrzany o kradzież z włamaniem. Łupem złodziei, którzy włamali się do garażu padła piła spalinowa. Tej samej nocy mężczyźni postanowili ściąć drzewa w lesie, a także na jednej z prywatnych posesji w dzielnicy Rybnika-Ochojcu. Następnego dnia kryminalni ustalili i zatrzymali trzeciego sprawcę, a także odzyskali skradzioną piłę. Wczoraj mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży włamaniem, za co grozi im kara do 10 lat więzienia. Ponadto stróże prawa ustalają wartość ściętych drzew.

Do zdarzenia doszło wczoraj w nocy przy ulicy Pilchowickiej w Rybniku. Dyżurny rybnickiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące wycinki drzew w kompleksie leśnym, a także na terenie prywatnej posesji w dzielnicy Ochojec. Ponadto okazał się, że jedno z drzew runęło na drogę. Na miejsce natychmiast udali się policjanci wraz przewodnikiem psa. Już po chwili, w rejonie przystanku autobusowego mundurowi zauważyli dwie osoby odpowiadające rysopisowi ze zgłoszenia. Mężczyźni w wieku 22 i 28-lat zostali zatrzymani. Szybko wyszło na jaw, że tej samej nocy mieszkańcy Rybnika włamali się do jednego z garaży przy ulicy Chwałęcickiej, skąd skradli piłę spalinową, którą następnie postanowili wycinać drzewa.

Podczas wykonywania czynności w tej sprawie, następnego dnia śledczy ustalili i zatrzymali trzeciego mężczyznę, który również miał związek z tym zdarzeniem. Podczas przeszukania jego mieszkania, śledczy odnaleźli i zabezpieczyli skradzioną piłę spalinową. W efekecie 22 i 31-letni rybniczanie usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Za popełnione przestępstwo mieszkańcom Rybnika grozi kara od roku do lat 10 pozbawiania wolności. Ponadto rybniccy policjanci ustalają wartość ściętych drzew. Sprawa jest w toku.

  • Ścięte drzewa w lesie w Rybniku-Ochojcu.
  • Ścięte drzewa w lesie w Rybniku-Ochojcu.
  • Ścięte drzewa w lesie w Rybniku-Ochojcu.
  • Mężczyzna zatrzymany z sprawie kradzieży z włamaniem oraz nielegalnej wycinki drzew.
  • Mężczyzna podejrzany o kradzież z włamaniem oraz wycinkę drzew w Rybniku.
  • Skradziona piła spalinowa.