Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Rybnik

Wiele nowoczesnych budynków użytku publicznego jest wznoszonych w oparciu o projekty architektoniczne, które bazują na wykorzystaniu wielu materiałów budowlanych jednocześnie. W ostatnim czasie bardzo popularne jest użycie połączenia betonowych konstrukcji z klasycznym drewnem. Co raz częściej stosuje się również szklane elewacje, które nadają budowlom nieco oryginalności i lekkości. Fasady aluminiowo-szklane zyskują na popularności ze względu na swój uniwersalny charakter. Są to konstrukcje niezwykle trwałe, niewrażliwe na zmienne warunki pogodowe, a przy tym nie wymagają żmudnych procesów konserwacyjnych.

Fasady aluminiowe

Konstrukcje oparte na użyciu aluminiowych są niezwykle popularne jeśli chodzi o nowoczesne budynki w większych miastach, od których wymagamy estetycznego wyglądu. Takie budynki to w szczególności hale sportowe, wieżowce biurowe, apartamentowce, banki czy salony meblowe, gdzie ich użytkownicy zwracają również uwagę na ogólny wygląd miejsca.

Fasady aluminiowe czy też fasady szklane nie są rozwiązaniem dedykowanym jedynie dużym budynkom publicznym. Wielu zwolenników nowoczesnej architektury decyduje się na wdrożenie tego typu elewacji do projektów domów mieszkalnych. Jest to rozwiązanie kosztowne, lecz po dłuższym czasie użytkowania inwestycja zwraca nam się z nawiązką. Przeszklone fasady aluminiowe bowiem są dobrym sposobem na zrównoważone oświetlenie nawet dużych powierzchni mieszkalnych.

Systemy fasadowe

Ponadto aluminiowe systemy słupowo-ryglowe są wykorzystywane do innych celów. Takie rozwiązania sprawdzają się równie dobrze w przypadku konstrukcji dachowych, świetlików czy też dodatkowych, przestrzennych elementów budynków, które pozwalają na wpuszczenie jeszcze większej ilości naturalnego światła do pomieszczeń.

Zalety fasad aluminiowo-szklanych

Tego typu elewacje są niezwykle funkcjonalne i zapewniają użytkownikom wystarczającą ilość światła słonecznego, które jest dużo bardziej przyjazne dla naszego wzroku niż sztuczne światło pochodzące z różnego rodzaju żarówek.

Ponadto słupy i rygle aluminiowe nie są w żaden sposób podatne na korozję, co jest zmorą w przypadku konstrukcji metalowych. Fasady aluminiowe nie wymagają użycia żadnych zabezpieczeń w postaci specjalnych środków chemicznych. Są również odporne na szkodliwe skutki działania warunków atmosferycznych jak woda opadowa czy skrajnie niskie lub wysokie temperatury.

Szyby, które wykorzystywane są w systemach fasadowych również posiadają szereg właściwości, które pozwalają na ich umieszczenie w ścianach fasadowo-ryglowych. Przede wszystkim jest to wysoko rozwinięta zdolność do izolacji ciepła. Okienne uszczelki umieszczone między profilem wewnętrznym i zewnętrznym zapewniają odpowiednią ochronę dzięki zawartości polimeru EPDM.

Zastosowanie aluminiowych konstrukcji zapewnia wybór wśród wielu odcieni palety kolorów. Bogate wzornictwo idzie w parze wysokim poziomem zadowolenia klientów, którzy mogą pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa. Co więcej, aluminiowe belki z łatwością możemy wygiąć w dowolny sposób tak, aby uzyskać pożądaną przez nas bryłę.

Konstrukcje aluminiowe – Warszawa i okolice

Wielu producentów zajmujących się wytwarzaniem konstrukcji aluminiowo-szklanych posiada swoje siedziby w Warszawie lub jej pobliżu. Nie jest to jednak regułą, ponieważ w każdym większym mieście powinniśmy mieć możliwość zamówienia systemów fasadowych do naszego biurowca czy domu prywatnego. Korzystając z usług producentów stolarki aluminiowej często dostajemy gwarancję na zakupione materiały, co jest niezwykle komfortowe w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń.