Dwa buki z Rybnika w finale konkursu na Drzewo Roku - szansa na tytuł dla miasta
W sercu naszego miasta rosną dwa wyjątkowe buki, które mają szansę zostać Drzewem Roku w Polsce. Te połączone ze sobą drzewa, rosnące na terenie szpitala, już teraz zbierają poparcie mieszkańców, marząc o tym, by reprezentować nasz kraj na arenie europejskiej w 2025 roku.
  1. Parę buków z terenu szpitala nominowano do finału konkursu "Drzewo Roku w Polsce".
  2. Mieszkańcy mogą głosować na rybnickie buki przez cały czerwiec.
  3. Zwycięzca będzie walczył o tytuł Europejskiego Drzewa Roku 2025.
  4. Wcześniej, buk "Serce Ogrodu" zwyciężył w konkursie Europejskiego Drzewa Roku 2024.

W naszym lokalnym pejzażu nie brakuje zielonych skarbów, które zasługują na uwagę i podziw. Tym razem pod światła reflektorów trafiły dwa buki, które z rosnącym entuzjazmem mieszkańców przechodzą do kolejnych etapów konkursu "Drzewo Roku w Polsce". Organizowany przez Klub Gaja plebiscyt, już od lat wyróżnia drzewa nie tylko ze względu na ich urodę, ale i historię, jaką niosą w swoich korowodach.

Przygoda naszych lokalnych buków nie kończy się na krajowym podwórku. Zwycięzca tego prestiżowego konkursu dostanie szansę, by stanąć w szranki z innymi europejskimi gigantami przyrody w 2025 roku. To nie tylko okazja do pokazania piękna naszego miasta na tle Europy, ale przede wszystkim szansa na podkreślenie znaczenia ochrony i pielęgnacji starych drzew.

Warto przypomnieć, że to nie pierwszy raz, kiedy drzewo z Polski zdobywa uznanie na arenie międzynarodowej. W ubiegłym roku, buk "Serce Ogrodu" z Arboretum w Wojsławicach, zebrał najwięcej głosów, triumfując w konkursie Europejskiego Drzewa Roku. To pokazuje, że nasze zielone dziedzictwo ma ogromny potencjał, który warto wykorzystać i promować.

Zachęcamy więc wszystkich mieszkańców do wsparcia naszych buków w drodze do tytułu. Głosowanie odbywa się online i potrwa przez cały czerwiec. Wspólnie możemy pomóc naszym drzewom zdobyć europejską koronę, a tym samym przyczynić się do promocji naszego miasta i jego zielonych zakątków.


Źródło: Urząd Miasta w Rybniku