Wzmocnione patrole na śląskich drogach w Wielkanoc 2024 - bezpieczeństwo priorytetem
Wzmożone kontrole i apel o ostrożność na drogach podczas Wielkanocy 2024. Śląska Policja intensyfikuje działania, aby zapewnić mieszkańcom bezpieczne podróżowanie w czasie świątecznego weekendu. Zwiększona liczba patroli i edukacyjne inicjatywy mają na celu ochronę nas wszystkich przed niebezpieczeństwami.
  1. Intensywne działania śląskiej Policji mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa na drogach.
  2. Wzmożone kontrole prędkości, trzeźwości i stanu technicznego pojazdów.
  3. Apel o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.
  4. Informacyjno-edukacyjna akcja "Na Drodze - Patrz i Słuchaj" skierowana do kierowców.

Święta Wielkanocne to czas, kiedy wielu z nas udaje się w podróż, aby spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi. W tym roku, podobnie jak w poprzednich latach, śląska Policja przypomina o konieczności zachowania szczególnej ostrożności na drogach. Wzmożony ruch, zmienne warunki pogodowe oraz pośpiech mogą prowadzić do niebezpiecznych sytuacji.

W okresie świątecznym, szczególnie w dniach 30 marca i 1 kwietnia, należy spodziewać się zwiększonego natężenia ruchu. Dlatego też na głównych trasach i w pobliżu centrów handlowych pojawi się więcej patroli policji, które będą monitorować prędkość, stan trzeźwości kierujących oraz ogólny stan techniczny pojazdów.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie rozwagi i życzliwości na drodze. Wielkanoc to czas nadziei i radości, dlatego ważne jest, by nie pozwolić, aby nieodpowiedzialne zachowanie zepsuło te święta komukolwiek. "Nie bagatelizujmy przepisów ruchu drogowego, stosujmy się do ograniczeń prędkości, respektujmy prawa pieszych, a przede wszystkim nie wsiadajmy za kierownicę po spożyciu alkoholu" - przypominają funkcjonariusze.

Dodatkowo, w ramach akcji "Na Drodze - Patrz i Słuchaj", policjanci skupiają się na edukacji kierowców w zakresie bezpiecznego współdzielenia drogi z niechronionymi uczestnikami ruchu, jakimi są piesi. Przypomina się o konieczności ustępowania pierwszeństwa na pasach oraz zachowania szczególnej ostrożności w obszarach zabudowanych.

Zachowanie ostrożności i wzajemnego szacunku na drodze to klucz do bezpiecznych Świąt Wielkanocnych. Wspólnie możemy sprawić, że ten wyjątkowy czas będzie bezpieczny dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.


Źródło: KMP w Rybniku