Dlaczego Polacy tak chętnie sięgają po szyby antywłamaniowe?

Jeszcze kilka lat temu chętnie sięgaliśmy po tradycyjne szyby. Jednak z biegiem czasu nasze przyzwyczajenia uległy zmianie i widać, że coraz częściej wybór pada na szyby antywłamaniowe. Czym jest to spowodowane? Dlaczego Polacy tak chętnie sięgają po taki rodzaj szyb, a nie po tradycyjne? Odpowiadamy!

Czym są szyby antywłamaniowe?

Można śmiało stwierdzić, że szyby antywłamaniowe to odpowiedź na rosnącą przestępczość w naszym kraju, jak i na świecie. Niestety statystyki nie napawają optymizmem, ponieważ pokazują, że z roku na rok jest coraz więcej włamań i kradzieży. Celem złodziei stają się jednakowo prywatne osoby, jak i przedsiębiorcy. Dlatego zaczęto poszukiwać coraz lepszych rozwiązań, by im utrudnić zadanie. Z pomocą przychodzą nie tylko firmy ochroniarskie, ale również drzwi o podwyższonych zabezpieczeniach, czy właśnie szyby antywłamaniowe. Z czym dokładnie mamy do czynienia?

Oczywiście z wyjątkowymi konstrukcjami, które produkuje się z trwałych i solidnych materiałów. Efektem tego są szyby o znacznie wyższej odporności na uszkodzenia mechaniczne, czy wpływ czynników zewnętrznych. Takie konstrukcje będą w stanie poradzić sobie z silnym uderzeniem siekierką, młotem, czy nawet łomem. Nie straszne im także uderzenia kamieniami, czy wieloma innymi rzeczami, więc ostatecznie złodziej będzie musiał nieźle się namęczyć, nim uda mu się wejść do naszego budynku.

Szyby antywłamaniowe a tradycyjne - różnice

Na pierwszy rzut oka możemy uznać, że obie konstrukcje są bardzo do siebie zbliżone. Jednak to tylko pozory, bo choć szyby antywłamaniowe mają podobną barwę do tych tradycyjnych, to na tym podobieństwa się kończą. Tradycyjne rozwiązania da się rozbić niewielkim uderzeniem, a gdy w taką szybę zostanie wycelowany kamień, to możemy być pewni, że rozpadnie się w drobny mak.

W przypadku konstrukcji antywłamaniowych tego już nie doświadczymy, a to oznacza, że nie trzeba obawiać się, że na skutek przypadkowego uderzenia szyba będzie do wymiany. Co więcej, to właśnie szyby antywłamaniowe stanowią najlepsze zabezpieczenie przed niepożądanymi osobami.

Szyby antywłamaniowe a ich popularność

Bazując na tym, co już udało nam się ustalić widać, że mamy do czynienia z wyjątkowym rodzajem szyb. Nie dość, że są odporne na uszkodzenia przez uderzenia kamieniem, to jeszcze radzą sobie z uderzeniami ciężkiego osprzętu. Zatem ani młot, ani siekiera, czy łom nie będzie w stanie przebić takich szyb. Nic więc dziwnego, że są tak chętnie wybierane, ponieważ to dla wielu z nas najlepszy sposób na zabezpieczenie się przed złodziejami.

Nie sposób pominąć również tego, że szyby antywłamaniowe sprawdzają się w wielu różnych miejscach. Nie ma znaczenia, czy poszukujemy dla siebie szyb do domu, mieszkania, czy do firmy. Szyby antywłamaniowe z powodzeniem można też zamontować w swoim punkcie usługowym, w sklepie, czy nawet w budynku gospodarczym. W połączeniu z drzwiami antywłamaniowymi, alarmem i wsparciem ze strony firmy ochroniarskiej możemy cieszyć się spokojem i pewnością, że nasze budynki nie będą wystawione na niebezpieczeństwo.

Tak duża popularność szyb antywłamaniowych to w dużej mierze zasługa też tego, że czekają w bardzo szerokim wyborze. Sięgnąć możemy po konstrukcje w standardowych wymiarach, ale nie brakuje również firm, które są w stanie przygotować dla nas szyby antywłamaniowe na wymiar. Jest to dobra opcja zwłaszcza jeśli mamy u siebie okna o niestandardowym kształcie, czy wymiarach. Dzięki temu nie dość, że musimy rezygnować z dobrych konstrukcji, to wystarczy wykonać pomiary i podać je producentowi, by zostały dla nas przygotowane odpowiednie szyby.

Na koniec warto też wspomnieć, że konstrukcje antywłamaniowe czekają na nas w naprawdę dobrych cenach. Jest to szczególnie zauważane u profesjonalnych dystrybutorów, ponieważ to właśnie oni starają się sprostać oczekiwaniom rynku oraz swoich klientów. Dlatego zawsze oferują solidne i jakościowe rozwiązania w niezbyt wygórowanych cenach. Jeśli zatem postanowimy je nabyć, to nigdy nie będziemy mieli powodów do narzekań.