Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Rybnik

Doradztwo kredytowe - czy warto skorzystać z tej usługi?

Bez wątpienia uzyskanie kredytu hipotecznego jest jedną z największych i najważniejszych decyzji finansowych, które podejmiemy w życiu, dlatego bardzo ważne jest to, aby się do tego bardzo dobrze przygotować.

Najlepsza oferta kredytowa

Rynek hipotecznych kredytów jest bardzo konkurencyjny i może nam być nieco trudno zrozumieć, co znajduje się dokładnie w ofercie. Tak naprawdę istnieje bardzo dużo instytucji finansowych, które to udzielają kredytów oraz szeroka gama stawek oraz produktów. Zanim podejmiemy decyzję warto porozmawiać nie tylko z bankiem, ale także z szeregiem doradców niezależnych od spraw kredytów hipotecznych. Brokerzy, zwykłe banki, jak i także pożyczkodawcy muzą udzielić nam porad. Jednak w ogólnym rozrachunku zachęcają nas do skorzystania z nich. W żadnym wypadku nie przedstawią nam wad dotyczących danego kredytu. Byłby to przecież przysłowiowy "strzał w kolano".

Z kolei doradcy kredytowi, którzy oferują nam doradztwo kredytowe dokładnie oceniają poziom spłat kredytu hipotecznego, na który możemy sobie pozwolić. Doradca kredytowy analizuje dochody, a także codzienne wydatki oraz spłaty zadłużenia. Oznacza to nic innego jak to, że powinniśmy uzyskać hipotekę, które odpowiada naszym potrzebom. Chociaż brokerzy oraz pożyczkodawcy muszą oferować nam porady w zasadzie we wszystkich przypadkach, być może możemy się zdecydować na odrzucenie porady oraz na znalezienie własnej oferty kredytu hipotecznego na podstawie swoich własnych badań.

Sprawdźmy niezależność doradcy

Wybierając dla siebie doradcę nie powinniśmy ufać mu w ślepo. Warto wcześniej wiele aspektów sprawdzić. Najważniejszym z nich jest to czy oby na pewno jest to doradca niezależny. W innym wypadku możemy być przez niego nakierowywani na jedną ofertę bankową. W rzeczywistości jest to oferta banku, dla którego pracuje. Musimy wiedzieć, że nie jest to wtedy żadne doradztwo, a tak naprawdę samo pośrednictwo.

Za pośrednictwo serdecznie dziękujemy. Zależy nam na tym, aby naprawdę natrafić na profesjonalistę, który przedstawi nam same najlepsze oferty. Nie chcemy nawet zapoznawać się z ofertami, które dla nas są niekorzystne i za które będziemy musieli zapłacić znacznie więcej. Możemy w to nie uwierzyć, ale czasami przychodzi nam zapłacić odsetki, które są kilkukrotnie wyższe. Nie chcemy być w takiej sytuacji. Od razu koszt kredytu się zwiększa, a my niestety nie mamy już na nic wpływu. Podpisanie umowy kredytowej wiąże się z zaakceptowaniem wszystkich warunków. W związku z tym musimy się z tym liczyć. Lepiej będzie postarać się o doradcę kredytowego i skorzystać z jego bezcennej pomocy. Doradca kredytowy zwraca uwagę na takie kwestie, o których nie mieliśmy wręcz zielonego pojęcia. Warto zapoznać się ze zdaniem osoby, której jest to "konik" i której poświęciła wiele lat życia. Gdybyśmy nie mieli do nikogo zaufania, to ze wszystkim musielibyśmy sobie radzić samodzielnie, a wiemy, że nikt z nas nie jest na tyle wszechstronny.

Informacje dodatkowe

Więcej informacji - ekspert finansowy Tomasz Wostal - zobacz pełną ofertę, dopasowaną do twoich możliwości - sprawdź