Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Rybnik

Zakłady przemysłowe z zasady wytwarzają dość spore ilości pyłów, które są oczywistą częścią przeprowadzanych procesów technologicznych. Nie można jednak lekceważyć ich obecności, ponieważ emitowanie w ten sposób zanieczyszczenia łatwo przedostają się do powietrza i atmosfery. Dlatego też, aby temu zapobiec, stosuje się worki filtracyjne do skutecznej ochrony przed tym szkodliwym procesem.

Worki filtracyjne- czym są i z czego są wykonane?

Worki filtracyjne są wykonane z różnego rodzaju materiałów. Ich kształt i wymiary dostosowane są do komór filtracyjnych, w których są one montowane, ponieważ właśnie tam dostają się wszelkie zanieczyszczenia, które poprzez to rozwiązanie są w całości wyłapywane. W zależności od wytypowanego modelu i jego budowy posiadają one dostosowany sposób montażu, możliwy zarówno z góry jak i z boku. Są one wykonane z bardzo trwałych materiałów, takich jak między innymi:

  • poliester,
  • poliakrylonitryl,
  • poliamid.

Worki filtracyjne- budowa, rodzaje i ich zastosowanie

Materiały te oraz ich wybór jest odpowiednio dostosowany do otoczenia i przeznaczenia, bowiem komponenty te posiadają wiele drobnych porów przepuszczających poprzez siebie powietrze przy jednoczesnym filtrowaniu zanieczyszczeń. Ze względu na nie są one bardzo trwałe i odpowiednie do długotrwałego użytkowania. W zależności od specyfikacji i uciążliwości warunków pracy  stosuje się inne materiały przeznaczone do ich wykonania. Różnią się one bowiem swoimi właściwościami fizykochemicznymi. W procesach produkcji gazów gdzie środowisko osiąga bardzo wysokie temperatury oraz obecne są agresywne kwasy lub zasady materiał wykonania musi być odpowiednio trwalszy i bardziej odporny. Worki filtracyjne z poliamidu charakteryzują się dobrą odpornością w tego typu warunkach.

Worki filtracyjne i ich zastosowanie

Worki filtracyjne stosuje się przede wszystkim w zakładach:

  • produkcyjnych, 
  • przemysłowych, 
  • ciepłowniczych,
  • hutnictwie,
  • energetyce,
  • zakładach wapienniczych

i w innych miejscach, w których potrzebna jest filtracja zanieczyszczeń. 

Worki filtracyjne - co jeszcze warto wiedzieć?

Worki filtracyjne są niezbędnym wyposażeniem wielu zakładów produkcyjnych i wytwórczych ze względu na swoje bogate zastosowanie w przemyśle. Są one konieczne do właściwego wyłapywania pyłów i zanieczyszczeń powstałych na skutek licznych procesów produkcyjnych. Warto jednak postawić na sprawdzone rozwiązania, takie jakie zaoferuje nam sprawdzony i renomowany producent- firma Geko Filtration. To z pewnością może zagwarantować nam wysoką trwałość, odpowiedniej jakości materiały i solidność na lata.