Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Rybnik

Rozkładane narożniki coraz bardziej zyskują na popularności w Polsce. Zawdzięczają one to między innymi dzięki swojej wielofunkcyjności i praktyczności. Jeżeli decydujemy się na zakup narożnika zyskujemy również znacznie na wolnej przestrzeni. Wiele osób jednak posiada dylemat przy zakupie narożnika. Nic dziwnego, ponieważ obecnie na rynku możemy znaleźć naprawdę wiele modeli takiego mebla wypoczynkowego. Jak więc wybrać odpowiedni model dla siebie i jak go ustawić w salonie, aby stworzyć przytulne miejsce do wypoczynku? Tego dowiecie się poniżej!

Świetne rozwiązanie dla mieszkań w bloku

 Świetne rozwiązanie dla mieszkań w bloku

Narożniki nie tylko sprawdzają się w dużych salonach z dodatkowymi fotelami czy innymi siedziskami. Również są świetnym rozwiązaniem w mniejszych pokojach dziennych, gdzie trzeba walczyć o każdy centymetr wolnego miejsca. Mniejsze narożniki z dodatkową funkcją spania mogą z powodzeniem być wstawione do kawalerek lub mniejszych mieszkań. Możemy w takim przypadku zrezygnować nawet z łóżka i zyskujemy na znacznie większej przestrzeni. W dzień taki mebel pełni funkcję kanapy, natomiast w nocy możemy wygodnie położyć się na nim spać.

Warto również wziąć pod uwagę estetykę danego narożnika. Jeżeli decydujemy się na zakup mebla do wnętrza minimalistycznego, powinniśmy się zdecydować na neutralny i jasny kolor narożnika. W ten sposób nie będzie on się tak bardzo wrzucał w oczy. Dla podkreślenia kontrastu można zawsze dokupić kolorowe poduszki, które ożywią nasze pomieszczenie. Jeśli natomiast chcemy mocno podkreślić charakter naszego salonu zawsze można zdecydować się na bardziej kolorowy narożnik o ciekawym kształcie. Mały narożnik do mniejszego salonu to zawsze idealny wybór. Dzięki wygodnym siedziskom, sporej funkcjonalności i dodatkowej funkcji spania możemy dobrze zaaranżować całe pomieszczenie.

Narożnik dla dużej rodziny

Małe narożniki świetnie sprawdzają się w mniejszych pokojach dziennych. Jednak duży salon oznacza praktycznie zawsze większą rodzinę. W takim przypadku potrzebować będziemy zupełnie innego rozwiązania. Warto więc tutaj zwrócić na większe narożniki, na przykład w kształcie litery U. Są one bardzo obszerne i potrafią pomieścić sporo ludzi. Świetnie sprawdzą się również narożniki obustronne lub modułowe. Możemy je dostosować do swoich potrzeb, dzięki czemu będziemy przygotowani na każdą sytuację. Nie ważne czy w naszym domu odbywa się rodzinny obiad, impreza urodzinowa czy zwykłe posiedzenie ze znajomymi, zawsze będziemy mogli zmienić układ naszego narożnika. Większe narożniki posiadają również funkcję spania, dlatego możemy bez problemu przenocować naszych gości.

Dodatkowo montowane zagłówki w narożnikach mogą się świetnie sprawdzić podczas seansu filmowego. Dzięki takiemu dodatkowi poczujemy się jak na sali kinowej. Większe modele mebli wypoczynkowych zazwyczaj są droższe. Często producenci gwarantują naprawdę wysoką jakość obicia naszego mebla wypoczynkowego. Są oni świadomi tego, że takie narożniki są przeznaczone dla dużych rodzin, które wymagają porządnego miejsca odpoczynku.

Jak więc wybrać odpowiedni model narożnika? Wszystko zależy od tego jaki jest metraż naszego pomieszczenia oraz jakie są potrzeby nasze oraz naszych domowników. Powinniśmy się zastanowić nad tym, jakie funkcje powinien spełniać nasz narożnik rozkładany. Jeżeli dokładnie przeanalizujemy powyższe czynniki z pewnością wybierzemy odpowiedni dla nas mebel wypoczynkowy!