Etui na telefon – gdzie je kupić?

Przeciętny użytkownik smartfona nie wyobraża sobie jego wyposażenia bez stylowego etui ochronnego. Popularne case’y pozwalają nie tylko spersonalizować wygląd telefonu według swojego uznania, ale przede wszystkim zabezpieczyć urządzenie na wypadek uszkodzeń mechanicznych. Pozostaje jednak pytanie, gdzie kupić etui na telefon? Obecnie mamy znacznie więcej możliwości niż jeszcze kilka lat temu, co pozwala jeszcze łatwiej dobrać odpowiedni dla siebie model.

Etui na telefon – odpowiedni rozmiar

Sięgając po etui na telefon należy w pierwszej należy zwrócić uwagę na jego kompatybilność z posiadanym modelem smartfona. Pomyłki najczęściej zdarzają się przy zakupie case’a przez Internet, gdzie nie ma możliwości jego przymierzenia. Dobrze dobrane etui powinno mieć wycięcia i otwory w miejscach zgodnych z rozmieszczeniem takich elementów jak aparat, lampa błyskowa, port ładowania, głośniki czy wejście typu jack. Warto również pamiętać, że etui powinno idealnie przylegać do powierzchni telefonu, aby w pełni mogło spełniać swoje główne zadanie, czyli ochronę przed czynnikami zewnętrznymi.

Etui na telefon – sklepy stacjonarne

Podstawowym atutem zakupów w sklepach stacjonarnych jest możliwość oceny produktu na miejscu, bez narażania się na „kupowanie kota w worku”. Etui w sklepie stacjonarnym często można nie tylko zobaczyć czy dotknąć, ale i przymierzyć na swoim smartfonie. Trzeba jednak zaznaczyć, że asortyment w sklepie stacjonarnym może być mocno ograniczony, a ceny znacznie mniej atrakcyjne niż w sieci.

Etui na telefon – sklepy internetowe

Sprzedaż internetowa wydaje się najbardziej optymalnym sposobem z uwagi oszczędność czasu i pieniędzy. Kupując etui na telefon w sieci można przeglądać i porównywać oferty w kilku miejscach jednocześnie, wybierając tym samym produkt najbardziej nam odpowiadający. Ceny w sklepach internetowych często są znacznie niższe niż stacjonarnie, jednak należy wystrzegać się ofert podejrzanie korzystnych cenowo, gdyż to najczęściej oznacza niską jakość wykonania case’a.

Etui na telefon – dlaczego warto?

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, jak ważnym elementem wyposażenia nowoczesnych smartfonów jest etui ochronne. Większość standardowych modeli dostępnych na rynku można zakupić w bardzo przystępnych cenach, a w stosunku do zalet, jakimi się wyróżniają, stają się one jeszcze bardziej atrakcyjne. Odpowiednio dobrane etui na telefon nie dość, że chroni obudowę smartfona przed zniszczeniem, to stanowi również dodatkowe zabezpieczenie dla ekranu dotykowego. Case na smartfona dodaje mu unikatowego charakteru, a w dodatku wzmacnia stabilność uchwytu urządzenia.

Etui na telefon – kompleksowa ochrona

Nowoczesne smartfony z uwagi na obecność delikatnych elementów są bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne niż telefony komórkowe sprzed dekady czy dwóch, dlatego inwestycja w dobrej jakości etui po prostu się opłaca. Telefony bez dodatkowego zabezpieczenia często ulegają przypadkowym awariom, z których najpopularniejszą jest zbita szybka. Wymiana szybki iPhone okazuje się większym wydatkiem niż zakup case’a, jednak uszkodzony ekran to nie koniec świata. Usterkę można naprawić niemal od ręki w profesjonalnym serwisie Apple w Warszawie czy innym większym mieście, jednak należy uważać na nieuczciwe firmy oferujące usługi serwisowe iPhone znacznie poniżej oczekiwań.