Wakacje są już za rogiem, więc pewnie wiele osób zastanawia się nad skorzystaniem z oferty wypożyczalni samochodów. Nic w tym dziwnego, ponieważ daje to nam ogromną mobilność w docelowym miejscu naszego pobytu. Każdy kto ma swoje auto chyba wie, jaką daje to niezależność oraz swobodę w podróżowaniu. Nie każdy jednak swój samochód posiada. Nie zawsze również możemy auto zabrać w przypadku podróży zagranicę. Dlatego warto zastanowić się nad wynajem samochodów Poznań.

Wiele osób chciałoby skorzystać z takiej usługi, jednak są oni pewni, że jest to dla nich za drogie. Faktem jest to, że takie usługi mocno potaniały na przestrzeni lat i już teraz można bez problemu znaleźć ofertę dla siebie. Jeśli chcemy zaoszczędzić pieniądze, warto po prostu wybrać odpowiedni model samochodu oraz wyposażenie. Jak to zrobić? Najważniejsze kwestie omówimy właśnie w tym artykule. Zapraszamy do lektury!

Model samochodu

Jest to jeden z najważniejszych czynników, który wpływa na ogólna kwotę wynajmu samochodu. Jeśli wybierzemy samochód luksusowy oczywiste jest to, że zapłacimy za niego o wiele więcej. Jeśli jednak zdecydujemy się na kompaktowe autko, cena znacznie ulegnie zmianie. Ważne jest to, aby dobrać typ samochodu do naszych potrzeb. Jeśli jeździć będziemy tylko po jednym mieście, warto zastanowić się nad miejskim samochodem. Będzie on mniej komfortowy, jednak idealne sprawdzi się w zatłoczonym centrum. Jeżeli chcemy postawić na dłuższe podróże, warto postawić na auto bardziej komfortowe. Dzięki temu zyskamy na większej wygodzie.

Czas wynajmu

Oczywista oczywistość. Jeśli będziemy wynajmować samochód długo, zapłacimy za niego więcej. W tej kwestii warto dokładnie przeanalizować naszą trasę podróży, żeby przypadkiem nie zapłacić za dzień więcej wynajmu. W przypadku dłuższych umów możemy uzyskać ciekawe zniżki na wynajem samochodu.

Dodatkowe wyposażenie

Podczas planowania naszej podróży, warto zwrócić uwagę na to jakie wyposażenie w samochodzie potrzebujemy. Jeśli wystarczy nam GPS w telefonie, bez problemu możemy odhaczyć tą opcję. Tak samo jest w przypadku fotelików dziecięcych. Jeżeli posiadasz dużo bagażów, zastanów się nad opcją boxa dachowego lub innego dodatkowego bagażnika. Dzięki niemu zyskasz więcej miejsca w samochodzie, kosztem oczywiście ceny.

Paliwo

Jest to ważna kwestia, którą należy zapamiętać na całe życie. Musimy dokładnie czytać warunki umowy, ponieważ tam mamy zawarte informacje na temat tankowania samochodu. Najczęściej otrzymamy samochód z pełnym bakiem. Oznacza to dla nas, że musimy go zwrócić również w takim stanie. Warto więc znaleźć najbliższą stację benzynową i tuż przed samym oddaniem zatankować nasz samochód. Jeżeli otrzymamy samochód z niską ilością paliwa oznacza to, że musimy tankować je sami. Oddajemy je również w takim samym stanie jak wcześniej. Jeśli jednak tego nie zrobimy, możemy ponieść dodatkowe koszty, które firma pobierze w celu zatankowania samochodu. Przeliczniki za paliwo jednak nie będą na naszą korzyść!

Ubezpieczenie

Wiele wypożyczalni samochodów posiada własne pakiety ubezpieczeń. Musimy jednak pamiętać, że nie mają one nic wspólnego z firmami ubezpieczeniowymi. Jeśli chcesz zagwarantować sobie samochód zastępczy z oc benefia, jak najszybciej skorzystaj z tej oferty. Dlaczego? W przypadku kolizji na drodze, która nie została przez Ciebie spowodowana możesz ubiegać się o samochód zastępczy, kiedy Twoje auto będzie w naprawie. Dzięki temu nie będziesz musiał marnować czasu i nerwów na komunikację miejską.

Jakie są koszty wypożyczenia auta?