Policja Rybnik: Piesi i kierowcy w obiektywie kamery

Rybniccy policjanci, przy wsparciu mundurowych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, przeprowadzili kolejną akcję w trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Podczas działań wykorzystali specjalistyczny pojazd rejestrujący wykroczenia tzw. ruchome stanowisko dowodzenia (RSD). Celem akcji była przede wszystkim chęć poprawy bezpieczeństwa, w szczególności w rejonie przejść dla pieszych, gdzie w ostatnim czasie doszło do potrąceń starszych osób.
Ruchome Stanowisko Dowodzenia, czyli specjalistyczny pojazd rejestrujący wykroczenia, wspomagał wczoraj pracę policjantów z rybnickiej drogówki. Działania prowadzone były w celu zmniejszenia liczby wypadków i kolizji w najbardziej niebezpiecznych i zagrożonych miejscach na obszarze Rybnika.

Były to również działania profilaktyczne, ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa pieszych. Stróże prawa znaleźli się przede wszystkim w rejonie przejść dla pieszych, gdzie doszło w ostatnim czasie do potrąceń. Policjanci zwracali uwagę na najczęściej popełnianie wykroczenia w relacji kierowcy-piesi. Do najczęstszych przewinień należą: nieudzielenie pierwszeństwa pieszemu, wyprzedzanie na przejściu dla pieszych lub bezpośrednio przed nimi, czy wchodzenie na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd. Dla osób popełniających wykroczenia drogowe nie było taryfy ulgowej.

Ładowanie odtwarzacza…
Komenda Miejska Policji w Rybniku,
rybnik.slaska.policja.gov.pl/
rybnik.slaska.policja.gov.pl/k22/informacje/wiadomosci/282376,Piesi-i-kierowcy-w-obiektywie-kamery.html
Ostatnie Artykuły

Biznes pod presją hakerów. W Rybniku rozmawiano o obronie danych

Rybnik znowu pobiegnie wiosną - rodzinny start sezonu przy ORS Ruda

W Rybniku jeden wydział dostał nową nazwę - od razu zmienił się mail

Dwa filmowe koncerty przy świecach - wieczór, który zagra na emocjach

Cztery generalskie szable i 425 nowych oficerów - śląscy policjanci też w gronie

3200 kilometrów dla Antosia. Z Czerwionki-Leszczyn rusza rowerowa wyprawa serca

Szybka interwencja w Rybniku zakończyła się podziękowaniami dla policjantów

Lider gra o awans. W Rybniku czeka sportowy weekend

Hospicjum na Barbórki dostało zielone światło. Teraz liczą się ustalenia

Leszczyniada zyska rodzinny rytm. Będzie sport, zabawa i pomoc

Rybnickie Dni Integracji wracają. Korowód i piknik połączą całe miasto

Remont przy ul. Prostej utrudnił dojście do przystanku w Ligocie Ligockiej Kuźni

Małe sceny, wielkie emocje. Przedszkolaki ożywiły polskie legendy

