Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Rybnik

Obróbka skrawaniem

Firma produkcyjna to popularny pomysł na biznes. Jeżeli chcemy dobrze go rozwinac musimy miec na uwadzę kilka kwestii. Między innymi to, że takie firmy obracają duża ilością pieniędzy. Firmy produkcyjne zazwyczaj również zatrudniają wielu pracowników, co oznacza, że ze strony pracodawcy ważna jest terminowość i dobre kierowanie pracownikami. Inną ważna kwestią jest zakup odpowiednich maszyn produkcyjnych. To właśnie dzięki połączonej pracy ludzi i maszyn produkcja przebiega szybko, precyzyjnie i jakościowo. Częstym zadaniem, które wykonują maszyny jest obróbka skrawaniem. Polega ona na usuwaniu naddatku obróbkowego w celu nadania odpowiednich kształtów produktowi. Taka obróbka, szczególnie w przypadku elementów drobnych jest bardzo ważna. Nie może takiej pracy wykonywać frez nikłej jakości. Dużo lepiej sprawdzi się np. frez węglikowy . Warto w tej kwestii zaznajomić się z szeroką ofertą sklepu Awa.

Awa - sklep wysokiej jakości

Gdy szukamy produktów skrawających do naszych maszyn z pewnością warto zwrócić się do Chorzowskiego sklepu Awa. To sklep z ofertą niemal 250 tysięcy produktów z których każdy z nich odznacza się wysoką jakością i precyzja wykonania. Awa w swojej ofercie posiada produkty takich producentów jak widia , iscar, lamina, dhf, dormer czy kojex.

Awa charakteryzuje się również bardzo dużym doświadczeniem w branży. Szukając odpowiedniego do naszej maszyny produktu warto zwrócić się do ekspertów Awa. Dzieki 28 letniemu doświadczeniu Awa doskonale poznało branże obróbkową i jest w stanie w doskonały sposób doradzić klientowi wybór produktu.

Frezy CNC w ofercie Awa

Jednym z bardziej popularnych narzędzi skrawających są frezy do maszyn CNC. Frezy takie muszą być wykonane z materiałów dobrej jakości by starczyły na długo i spełniały precyzyjnie swoje zadanie. W ofercie Awa znajdziemy wiele frezów węglikowych. Wykonane są one z proszku węglikowego, który zapewnia drobną granulację i wytrzymałość frezu co pozwala na pracę nawet na twardych materiałach. Frezy z Awa świetnie sprawdzają się w obróbce metalu, aluminium czy nawet tytanu. W ofercie znajdziemy też frezy trzpieniowe, które świetnie sprawdzą się w obróbce stali, stali hartowanej, stali nierdzewnej i stopów lotniczych.

Rozwiertaki 

Rozwiertaków używa się w wykończeniowym procesie obróbki skrawaniem. W Awa znajdziemy je w różnych rozmiarach. Wykonane są one z precyzją i z najlepszych materiałów. Na uwagę zasługuje fakt, że rozwiertaki z Awa posiadają niezbędne normy bezpieczeństwa. W ofercie znajdziemy rozwiertaki zgrubne, kotlarskie, wykańczaki, nastawne i stożkowe.

Noże tokarskie

Toczenie to proces w obróbce skrawaniem, który wymaga odpowiednich narzędzi. Pomaga nam z tym nóż tokarski. Wybór konkretnego produktu polega na tym do jakiego materiału ma być przeznaczony nóż tokarski - z tym najlepiej skierować się do eksperta Awa. Noże tokarskie różnią się od siebie rozmiarami i kątami przystawienia. W Awa znajdziemy noże tokarskie wykonane precyzyjnie i z najlepszej jakości materiałów.