Wypróbuj konglomerat blat w Twojej kuchni dzięki niemu ożyje!

Jednym z bardziej nowoczesnych i innowacyjnych materiałów stosowanych do wykończenia wnętrz jest konglomerat. Jest on o tyle specyficzny, że mimo, że składa się głównie z jednego składnika, to może przybierać różne wzory, modele i kolory. Dzięki temu stosując konglomerat blat w Twojej kuchni, czy też łazience nabierze życia. Jak to możliwe, że jeden tylko składnik, który stanowi bazę tego materiału, pozwala na taką różnorodność? Możemy się przyjrzeć tej kwestii na przykładzie konglomeratu kwarcowego. Kwarc występuje naturalnie w różnych barwach i odcieniach, co samo w sobie stwarza naprawdę spore możliwości aranżacji. Ponadto, przy produkcji konglomeratu, można dodać do niego pigmenty, dzięki czemu gotowy produkt będzie miał dokładnie taki kolor jakiego oczekujemy.

Jeśli chodzi o stworzony z konglomeratu blat kolory mogą więc być naprawdę różnorodne i oryginalne, choć większość osób decyduje się mimo wszystko na barwy bardziej standardowe i klasyczne, takie jak czerń, biel, czy odcienie szarości. Faktem jest, że są to kolory neutralne, więc taki blat zawsze będzie się dobrze komponował z wnętrzem, niezależnie jak jest ono wyposażone. Innym czynnikiem wpływającym na specyfikę blatu kuchennego, czy łazienkowego jest jego faktura – może on być błyszczący, z wysokim połyskiem, ale również możemy zdecydować się na blat matowy, który w niektórych wnętrzach będzie się lepiej wpasowywał w klimat całego pomieszczenia. Wyprodukowane z konglomeratu blaty mogą też zawierać w sobie różnej wielkości kamienie – mniejsze lub większe, których wielkość możemy dobrać do własnych upodobań i oczekiwań.

Niektórzy decydują się na wtapianie w blat większych kamieni, przez co staje się on bardziej wyrazisty i nadający bardziej konkretnego charakteru wnętrzu, w którym jest używany. Inni z kolei preferują mniejsze kamienie, które sprawiają, że blat wydaje się bardziej delikatny i nadają mu spokojniejszy wydźwięk. Istnieje także możliwość stworzenia takiego blatu jedynie z zastosowaniem piasku, w omawianym przypadku piasku kwarcowego, którego drobinki bardzo ładnie prezentują się na gotowym blacie, tworząc regularny wzór – coś w sam raz dla perfekcjonistów oraz osób lubiących rzeczy dobrze uporządkowane. Blaty z zastosowaniem całych fragmentów kamieni dają odwrotny efekt – chaotyczności i nieuporządkowania, stąd też nie każdemu przypadną do gustu. Na szczęście każdy z nas może wybrać odpowiedni dla siebie materiał tak, aby spełniał nasze konkretne wymagania. Jeśli mówimy o stworzonych z konglomeratu blatach ceny wahają się od około 300 do 600 złotych za metr kwadratowy, co również daje nam pewną swobodę wyboru. Cena oczywiście będzie zależeć od tego jak nasz blat będzie wyglądał, od wielkości użytych kamieni, które mają bezpośredni wpływ na złożoność procesu produkcyjnego, a także od grubości samego blatu. Tak czy inaczej, decydując się na zastosowanie konglomeratu blat w naszej kuchni na pewno będzie się wyróżniał spośród wszystkich innych.