Jeżeli zakładasz firmę, bardzo dobrze zastanów się nad tym, jaką księgowość wybrać, od tego w dużej mierze będzie zależeć to, jak będzie prosperować Twój biznes. Warto zdecydować się na współpracę z dobrym, cenionym biurem rachunkowym Warszawa Mokotów, które jak należy zajmie się Twoimi podatkami i nie wpakuje się w tarapaty.

Doświadczenie i kompetencje

Jednym z ważniejszych kryteriów, jakie trzeba wziąć pod uwagę decydując się na biuro rachunkowe Warszawa Mokotów jak np. taxservice.net.pl jest doświadczenie firmy. Biuro rachunkowe z dużym stażem, z pewnością zaopiekuje się naszymi interesami, jak należy. Oczywiście nie jest to regułą, bo trzeba wziąć pod uwagę to, że biura ksiegowe niekiedy zakładają księgowi, którzy do tej pory przez wiele lat pracowali na etat, tak więc mimo tego, że firma jest nowa na rynku, to ma w zespole wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Warto po prostu wcześniej sprawdzić kompetencje poszczególnych księgowych, aby mieć gwarancję, że dobrze zajmą się naszymi finansami. W końcu rozliczenia podatkowe to dość skomplikowana sprawa i o pomyłkę nie jest trudno. Kompetencje to przede wszystkim wiedza zdobyta na studiach, ale również dociekliwość i zaangażowanie w powierzone zadania. Dobry księgowy doskonale orientuje się w prawie podatkowym i na bieżąco kontroluje sytuację firmy, a także zmiany w prawie. 

Jak wybrać biuro rachunkowe, żeby nie żałować? - praktyczne porady

Ubezpieczenie OC

Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale wiele biur rachunkowych Warszawa Mokotów korzysta z polis OC, które nie są odpowiednio dostosowane. Brak właściwego zakresu sprawia, że w przypadku błędu po stronie księgowego, możemy nie otrzymać wystarczającego zadośćuczynienia, tak więc nasza firma może być później stratna. Niestety podstawowa polisa OC to za mało, każda firma zajmująca się rozliczeniami podatkowymi, powinna posiadać szeroki zakres ubezpieczenia OC. Warto mieć to na uwadze, jeżeli chcemy nawiązać współpracę z dobrym biurem księgowym.

Czy będzie obsługiwać Cię konkretna osoba i czym możesz liczyć na jej doradztwo?

Kolejna bardzo istotna kwestia jest taka, czy będzie Cię obsługiwać konkretna przypisana do ciebie osoba, czy też nie. W dobrych, nowoczesnych biurach rachunkowych Warszawa Mokotów zazwyczaj każdy klient ma swojego opiekuna, do którego może zgłosić się po poradę czy pomoc w sytuacjach awaryjnych. Taka osoba bardzo dobrze zna sytuację firmy, bo na co dzień pilnuje rozliczeń i terminów, więc będzie najlepszym doradcą. Trzeba trafić na biuro, które nie ogranicza się sztywno do swoich obowiązków, ale jest w stanie także fachowo doradzić przedsiębiorcom, aby mogli rozwija biznes i ograniczyć koszty.