Wszycie esperalu – czy warto zdecydować się na ten krok?

Wszycie esperalu to krok bardzo odważny. Pomimo to wiele osób decyduje się na niego. Świadczy to o tym, że ich pragnienie pozbycia się alkoholu ze swojego życia jest bardzo duże. Czy warto zdecydować się na zaszycie esperalu? Z czym wiąże się taka decyzja? O tym w poniższym artykule.

Kto korzysta z zaszycia alkoholowego?

Wszycie esperalu Warszawausługa wykonywana często zarówno u osób, które mają bardzo duże problemy z alkoholem i nie mogą wyjść z nałogu przez wiele lat, jak i u osób, które zauważają u siebie pierwsze oznaki uzależnienia i chcą jak najszybciej doprowadzić się „do porządku”. Z esperalu korzystają osoby niezamożne, ale i osoby na wysokich stanowiskach. Esperal nie ma żadnych skutków ubocznych: można pracować tak jak wcześniej, jeździć samochodem. Nie powoduje żadnych zmian w życiu oprócz tej jednej: eliminuje alkohol z życia. Jednak, czy faktycznie tak się stanie, zależy wyłącznie od uzależnionego.

Wszywka alkoholowa – czy każdy może z niej skorzystać?

Z wszywki alkoholowej może skorzystać każda osoba posiadająca problem alkoholowy, u której nie ma przeciwskazań. Do wielu zabiegów medycznych są przeciwskazania, podobnie i w tym przypadku. Przeciwskazaniem są wszystkie choroby serca i choroby układu krwionośnego. Dlaczego skoro esperal nie powoduje żadnych skutków ubocznych? Dlatego, że w razie zetknięcia się z alkoholem może dojść do powikłań prowadzących nawet do śmierci. Oczywiście na zabieg nie mogą zdecydować się osoby, które są pod wpływem alkoholu, nietrzeźwe oraz osoby, które spożywały nawet małą ilość alkoholu w przeciągu 24 godzin. W żadnym wypadku wszycie nie może odbywać się, kiedy osoba uzależniona ma problemy ze swoją psychiką, np. próbowała popełnić samobójstwo. Po zetknięciu się z alkoholem, oprócz wielu objawów wywołany jest także bardzo duży strach, który może prowadzić nawet do czynów samobójczych. Dlatego wszycie alkoholowe dozwolone jest tylko u osób, u których nie występują żadne choroby psychiczne. Jeżeli osoba uzależniona nie spożywa alkoholu, zaszycie alkoholowe jest w pełni bezpieczne.

Wszywka to nie lek. Połącz ją z grupą wsparcia!

Grupa alkoholowa to nie lek. Co więcej, zaszycie alkoholowe, a więc zamknięcie sobie drogi do spożywania alkoholu, może prowadzić do poczucia ogromnej niesprawiedliwości, ograniczenia i złości na innych i samego siebie oraz do dużej frustracji. Dlatego, potrzebna jest grupa wsparcia – osoby, które przeżywają podobne chwile. Samemu często trudno przejść tę drogę – zwłaszcza na początku, kiedy nasz organizm cały woła o nawet najmniejsza dawkę alkoholu.

Wszywka a ból

Wiele osób zastanawia się, czy wszywka z esperalu jest zabiegiem bolesnym. Oczywiście najczęściej strach przed bólem jest tylko wymówią, która ma odłożyć zabieg, ale warto to wyjaśnić. Jest to zabieg chirurgiczny, a wiec rozcięta zostaje skóra. Jednak na bardzo małej powierzchni. Szwy są rozpuszczalnie i po pewnym czasie niemal niewidoczne. Pacjent nie jest usypiany, stosowane jest znieczulenie miejscowe, zupełnie wystarczające.

Nie namawiaj do „wszywki”

Zaszycie alkoholowe nie jest dla każdego. Jeżeli czytasz ten artykuł, ponieważ ktoś z twojego otoczenia ma problem z alkoholem, nie namawiaj go na wszywkę. Bądź odpowiedzialny. Jedyne co możesz zrobić to poinformować, ze istnieje takie rozwiązanie, podsunąć artykuł i wyjaśnić, na czym ono polega. Możesz także znaleźć szpital, w którym zaszycie jest wykonywane. Jednak nigdy nie warto usilnie namawiać. Dlaczego? Ponieważ jeżeli alkoholik nie będzie do tego pomysłu przekonany i mimo zaszycia sięgnie po alkohol, może się to bardzo źle skończyć. Decyzja o wszywce alkoholowej musi wyjść od samego uzależnionego. W innym wypadku cały proces będzie nie tylko nieskuteczny, ale również groźny.