Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Rybnik

Zastanawiając się nad budową tarasu, który posłuży nam przez wiele lat powinniśmy rozważyć wszelkie za i przeciw, które rozwieją nasze wątpliwości. Taras jest doskonałym miejscem, gdzie w spokoju możemy oddać się swoim ulubionym formom relaksu jak słuchanie muzyki, oglądanie filmów czy czytanie książek. Rozległy taras jest również świetny do organizowania spotkań z przyjaciółmi, dlatego powierzchnia naszej konstrukcji powinna prezentować się nienagannie w każdej chwili. Jeśli zastanawiacie się czy wybrać deski drewniane czy kompozytowe, wasz wybór powinien paść na deski tarasowe WPC (ang. Wood Plastic Composite). To świetne rozwiązanie zyskuje sobie co raz większą rzeszę zwolenników, ponieważ całkowity koszt montażu desek kompozytowych jest porównywalny z kwotą, jaką musielibyśmy wydać na taras drewniany.

Co to jest deska kompozytowa?

Kompozyt jest połączeniem dwóch odrębnych materiałów lub substancji, które nie przenikają wzajemnie w swoje struktury, ale działają wspólnie i na tym samym poziomie. Zaletą kompozytów jest wzbogacenie działania lub właściwości tworzyw, których samodzielne użycie mogłoby być niewystarczające. Deski tarasowe kompozytowe łączą w sobie dwa równorzędne komponenty, czyli polichlorek winylu oraz pył drzewny pozyskiwany z najlepszych gatunkowo drzew liściastych. To nowoczesne połączenie gwarantuje deskom długoletnią przydatność oraz odporność na większość szkodliwych czynników zewnętrznych.

Zalety desek kompozytowych

Czym powinna charakteryzować się idealna deska tarasowa?

Deski tarasowe powinny zachęcać ich użytkowników do przebywania na świeżym powietrzu, dlatego powinny być nie tylko wytrzymałe i funkcjonalne, ale również przyciągać oko swoim nienagannych wyglądem i dbałością o nawet najmniejszy detal. Jeśli lubimy wygląd naturalnego drewna, tarasowe deski kompozytowe będą doskonałym zamiennikiem. Co prawda nie posiadają charakterystycznych sęków, które nadają drewnu wyjątkowości, ale ich struktura i kolor nie odbiegają od naturalnego drewnianego tarasu. Jeśli chodzi o deski tarasowe producent stara się zapewnić swoim klientom szeroki wybór naturalnych odcieni, które perfekcyjnie wpasują się w otaczającą taras przestrzeń ogrodową.

Deski WPC są niezwykle uniwersalne, ponieważ mogą być wykorzystywane nie tylko do instalacji tarasu. Deski kompozytowe nadają się również do budowy altanek, werand, patio, ścieżek, brzegów basenów, a nawet ogrodzeń. W zależności od naszych indywidualnych potrzeb możemy zrobić z deskami co chcemy.

Tarasowe deski kompozytowe posiadają wiele zalet pod względem ich specyfiki technicznej. Nowoczesne połączenie polimerów z elementami drzewnymi zapewnia wyjątkową trwałość i ochronę desek przed ich zniszczeniem. Przede wszystkim wyposażone są w niewidoczną powłokę zabezpieczającą generalną konstrukcję deski przed wilgocią, wysoką temperaturą a nawet przeciwdziała obecności wszędobylskich insektów, co jest szczególnie ważne w przypadku obszarów w sąsiedztwie wody.

Montaż tarasów z elementów kompozytowych

Budowa tarasu z użyciem desek kompozytowych WPC jest zdecydowanie szybsza i łatwiejsza aniżeli montaż desek drewnianych. Instalacja kompozytu wymaga jedynie kilku podstawowych akcesoriów do deski kompozytowej, które możemy zakupić razem z samymi deskami. Jeżeli chcemy, aby nasz taras służył nam przez wiele lat zalecane jest zatrudnienie specjalistów od budowy tarasów, którzy doradzą nam w sprawie materiałów, jak również zbudują taras naszych marzeń. Dodatkowo deski kompozytowe możemy z łatwością przyciąć i dopasować nawet do trudno dostępnych zakamarków.