Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Rybnik

Mówiąc o takich kierunkach turystycznych, jak Grecja, Teneryfa czy Malta, myślimy przede wszystkim o pięknej pogodzie, szerokich plażach i krystalicznie czystych, ciepłych wodach morskich. To jednak często tylko wierzchołek góry lodowej i zaledwie fragment atrakcji, które są w stanie zaproponować nam znane miejsca. Przekonasz się o tym, organizując wakacje na Malcie, czyli archipelagu wysp, gdzie poza doskonałymi warunkami do plażowania, zyskasz również możliwość odwiedzenia wielu wyjątkowych miejsc!

Wakacje na Malcie – tropem pięknych miejscowości

Wybierając się na wakacje na Malcie, zdecydowana większość turystów na miejsce swojego pobytu wybiera popularne kurorty nadmorskie, które jednak – poza doskonałymi warunkami do plażowania i uprawiania sportów wodnych – nie mają zbyt wiele do zaoferowania jeżeli chodzi o zwiedzanie. Tymczasem miejscowości, które spełnią oczekiwania miłośników turystyki zabytkowej zdecydowanie na wyspie nie brakuje.

Pierwszą i najważniejszą jest bez wątpienia stolica Malty, a przy okazji największa miejscowość archipelagu – Valletta. To tutaj toczy się życie kulturalne, a liczba zabytków, które warto zobaczyć na własne oczy, jest naprawdę imponująca. Najlepszym potwierdzeniem jest fakt, że miasto w całości zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Znajduje się tu wiele wspaniałych kościołów, mnóstwo barokowych budynków i uliczki, które onieśmielają swoim klimatem. To także piękna panorama, która często znajduje się na maltańskich pocztówkach.

Oczywiście Valletta to nie wszystko, co warto zobaczyć, udając się na wakacje na Malcie. Warto udać się np. do średniowiecznego miasta Mdina, które nazywane jest miastem ciszy. Jego architektura to wspaniale zachowane budowle w stylu romańskim oraz barokowym, a co ciekawe na ulicach Mdiny nie uświadczysz samochodów – poza tymi dostawczymi. Atrakcją dla turystów będą również miasteczka Three City, które choć mniej popularne od np. Valletty, imponują klimatem i architekturą.

Warto także zobaczyć inne miejscowości, w tym Rabat, Ggantija czy Naxxar. Wybór jest naprawdę duży!

Atrakcje naturalne – również na Malcie!

Malta to nie tylko plaże i zabytki, ale również wspaniałe atrakcje naturalne, wśród których wyróżnić warto między innymi Blue Grotto, Dingli Cliffs czy Fungus Rock. Każda z tych atrakcji, uwieczniona na zdjęciu, będzie dla Ciebie wyjątkowym wspomnieniem – warto więc wybrać się na wakacje na Malcie również pod tym kątem!

Zwiedzanie a pogoda na Malcie

Wczasy na Malcie warto organizować niezależnie od pory roku. Jeżeli jednak nastawiasz się na zwiedzanie, możesz śmiało zrezygnować z okresu letniego (czerwiec-wrzesień) i postawić na inne miesiące. Atrakcyjna będzie tutaj nawet zima, ponieważ wtedy pogoda na Malcie jest łagodna i sprzyja wycieczkom oraz zwiedzaniu najpiękniejszych miejsc. Równie dobrym pomysłem będzie udanie się na wyspę jesienią i wiosną, ponieważ to miesiące, gdzie temperatura osiąga 20 stopni Celsjusza i sprzyja wędrówkom – również po naturalnych atrakcjach archipelagu, których – jak zapewne się domyślasz – zdecydowanie nie brakuje.

Tanie wakacje na Malcie? Jak najbardziej!

Jeżeli wybierzesz tanie wakacje last minute, szczególnie poza sezonem, możesz liczyć na spore oszczędności. Poza sezonem ceny na Malcie są atrakcyjne, dzięki czemu wybierając się na wyspę całą rodziną zaoszczędzisz i spędzisz wiele wspaniałych dni pełnych atrakcji – archipelag oferuje ich tak wiele, że jest rajem zarówno dla miłośników nadmorskiego wypoczynku, jak również turystyki zabytkowej. Jeżeli więc zastanawiasz się, gdzie spędzić wakacje 2019 podpowiadamy – zarezerwuj wczasy na Malcie!

Wakacje na Malcie, czyli nie tylko plażowanie