Śląski Związek Gmin i Powiatów partnerem największej imprezy seniorskiej w Europie

Śląski Związek Gmin i Powiatów partnerem największej imprezy seniorskiej w Europie

FOT. Powiat Rybnicki

Msza w Mariackim, pochód z Mistrzem Zasadą i koncert Gąssowskiego – tak wygląda program XIII Międzynarodowych Senioraliów. Śląski Związek Gmin i Powiatów dołączył do grona partnerów wydarzenia, które 19 czerwca zgromadzi w Krakowie tysiące seniorów z całej Polski.

  • Barwny pochód i strefa bezpieczeństwa
  • Koncerty, moda i integracja do wieczora

Barwny pochód i strefa bezpieczeństwa

Dzień rozpocznie się uroczystą Mszą Świętą w Kościele Mariackim w intencji Pogodnej Jesieni Życia. Stamtąd uczestnicy wyruszą w pochodzie „SENIOR MA MOC” na czele z legendarnym kierowcą rajdowym Sobiesławem Zasadą. Celem marszu będzie Park im. Henryka Jordana, gdzie rozwinie się scena edukacyjno-rozrywkowa.

Na miejscu czekać będą wykłady dotyczące zdrowia, bezpieczeństwa, prawa i ekonomii. Seniorzy skorzystają z bezpłatnych badań – kardiologicznych, pomiaru ciśnienia, słuchu, wzroku, poziomu cukru oraz masy ciała. W dedykowanej strefie „Bezpieczny Senior – Stop Manipulacji, nie daj się oszukać” specjaliści podpowiedzą, jak rozpoznać oszustwa i uchronić oszczędności przed przestępcami.

Koncerty, moda i integracja do wieczora

Wieczorny program obejmuje występy Wojciecha Gąssowskiego i Mariusza Kalagi. Nie zabraknie największego w Polsce Pokazu Mody Stylowych Seniorów – na wybiegu zaprezentuje się ponad 150 laureatów ogólnopolskiego konkursu Głosu Seniora oraz uczestników programu „Sanatorium Miłości”. Zakończenie uświetni impreza integracyjna prowadzona przez DJ Wikę.

Wśród wystawców znajdą się firmy honorujące Ogólnopolską Kartę Seniora – ośrodki wypoczynkowe, uzdrowiska, sanatoria oraz producenci lokalnych wyrobów. Strefę gastronomiczną zapewnią Koła Gospodyń Wiejskich.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, obowiązują jednak zapisy. Szczegóły dostępne na stronie glosseniora.pl.

na podstawie: Starostwo Powiatowe w Rybniku.

Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Powiat Rybnicki). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.