Remont Mikołowskiej nabiera tempa. Kanalizacja jest już za półmetkiem

FOT. Urząd Miasta Rybnika
Na ul. Mikołowskiej w Rybniku widać dziś przede wszystkim pracę, która dzieje się pod nawierzchnią. Ekipy jednocześnie prowadzą roboty drogowe i sieciowe, a nowa kanalizacja deszczowa przesuwa inwestycję wyraźnie do przodu. To właśnie ten etap często decyduje o sprawnym dalszym przebiegu całej przebudowy. Wykonano już 875 metrów z zaplanowanych 1649,6 metra.
- Pod jezdnią przybywa kanalizacji deszczowej
- Inwestycja trzyma rytm, a miasto mówi o dobrym tempie
Pod jezdnią przybywa kanalizacji deszczowej
W minionych dniach na Mikołowskiej kontynuowano przebudowę w dwóch torach naraz – na drodze i w sieciach podziemnych. Najwięcej pracy widać przy kanalizacji deszczowej, bo to ona ma przejąć wodę opadową i uporządkować cały układ odprowadzenia deszczu z przebudowywanej ulicy.
Na ten moment gotowych jest 875 metrów instalacji, czyli około 53 procent całego zakresu. Przy zadaniu liczącym 1649,6 metra to już wyraźny krok za linię środka. Dla mieszkańców i kierowców oznacza to przede wszystkim jedno: najtrudniejsze, najbardziej niewidoczne fragmenty inwestycji są konsekwentnie odhaczane, zanim na dobre ruszy finalne układanie ulicy.
Inwestycja trzyma rytm, a miasto mówi o dobrym tempie
Z magistratu płynie sygnał, że przebudowa nie zbacza z kursu. Zastępca prezydenta Rybnika, Mariusz Śpiewok, podkreślił, że prace przebiegają zgodnie z planem i są prowadzone etapowo.
„Prace przy przebudowie ulicy Mikołowskiej przebiegają zgodnie z planem i w bardzo dobrym tempie. Inwestycja jest realizowana etapowo, a jej kolejne elementy są konsekwentnie wdrażane.”
Taki sposób prowadzenia robót zwykle daje wykonawcy więcej kontroli nad kolejnymi odcinkami zadania. Najpierw schodzi się w ziemię, potem wraca na powierzchnię z gotową infrastrukturą. Na Mikołowskiej ten porządek jest dziś dobrze widoczny, a liczby pokazują, że przebudowa nie stoi w miejscu.
na podstawie: Urząd Miasta w Rybniku.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Urząd Miasta Rybnika). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Małe nogi, wielkie emocje na boisku w Czerwionce-Leszczynach

Gamer CV łączy gry i pracę. Młodzi sprawdzą swoje atuty

Rybka daje coraz więcej zniżek. W Rybniku działa już 76 partnerów

Dlaczego organizacje non-profit potrzebują profesjonalnego marketingu?

Małe ręce, wielka wiedza. Uczniowie z regionu błyszczą w konkursach

Nowe bloki TBS i zmiany w bibliotekach. Radni zdecydowali o przyszłości dwóch dzielnic

Warsztaty florystyczne w Czerwionce-Leszczynach. Zrób swój wianek pod okiem specjalistki

Wakacje w Rybniku. Półkolonie, które zastąpią ekrany smartfonów

Szczejkowice i Książenice z marszałkowskim dofinansowaniem. Wioski z Czerwionki-Leszczyn wygrywają pieniądze na rozwój

Rybnickie szkoły bez barier. Sukces projektu edukacji włączającej

Pełne zamknięcie DW925 w Orzeszu i Bełku. Asfaltowanie w trzech etapach

„Rybnickie Bajtle w Szkole V" – rodziny zastępcze w centrum uwagi

Bloom - gdy kwiaty opowiadają o dorastaniu. Teatr, który zmienia dziecięcy świat

Bieg na Początek 2026 - 2,4 km, które zmieniają perspektywę na sport
Przydatne dane teleadresowe
- Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Rybniku - kontakt, historia, sakramenty
- Filia nr 18 Biblioteki w Rybniku - godziny, usługi i dojazd
- Parafia św. Jana Sarkandra w Paruszowcu - kontakt, historia, sanktuarium
- PWiK Rybnik - kontakt, awarie, Biuro Obsługi Klienta i e-BOK
- Centrum Zielonej Energii w Rybniku - kontakt, PSZOK, zarządzanie nieruchomościami
- Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rybniku Boguszowicach - historia, kościół, grupy parafialne
