Rybnik w akcji: Kampania Białej wstążki” zbliża się wielkimi krokami!

W Rybniku odbyła się kolejna edycja kampanii Białej wstążki”, która ma na celu zwrócenie uwagi na problem przemocy wobec kobiet. Policjanci z lokalnej komendy, wspierani przez młodzież z Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych, zaangażowali się w tę ważną inicjatywę, rozdając białe wstążki oraz ulotki informacyjne.
- Rybnik w walce z przemocą wobec kobiet
- Informacja i wsparcie dla ofiar przemocy
- Wspólna odpowiedzialność za bezpieczeństwo
Rybnik w walce z przemocą wobec kobiet
Na rybnickim rynku, w atmosferze solidarności i wsparcia, odbyła się akcja, która ma na celu uświadamianie społeczeństwa o problemie przemocy wobec kobiet. Policjanci, w towarzystwie uczniów i nauczycieli, rozdawali białe wstążki symbol międzynarodowej kampanii Biała Wstążka”. To nie tylko gest, ale także sposób na zwrócenie uwagi na poważny problem, który dotyka wiele kobiet w naszym społeczeństwie.
Informacja i wsparcie dla ofiar przemocy
Podczas wydarzenia mundurowi nie tylko przypinali wstążki, ale także rozdawali ulotki, które zawierały istotne informacje na temat form przemocy oraz praw ofiar. Policjanci podkreślali, jak ważne jest, aby osoby doświadczające przemocy wiedziały, gdzie mogą szukać pomocy. W Rybniku istnieją miejsca, gdzie ofiary mogą uzyskać wsparcie, a także porady prawne, co jest kluczowe w walce z tym zjawiskiem.
Wspólna odpowiedzialność za bezpieczeństwo
Akcja Białej wstążki” to nie tylko inicjatywa policji, ale także apel do całego społeczeństwa. Każdy z nas ma rolę do odegrania w walce z przemocą. Jak mówi jeden z policjantów:
Wszyscy musimy być czujni i reagować na wszelkie przejawy przemocy. To nasza wspólna odpowiedzialność.”
Warto pamiętać, że każdy gest wsparcia może mieć ogromne znaczenie dla osób, które zmagają się z trudnościami.
Źródło: KMP w Rybniku
Ostatnie Artykuły

Rybnik łączy święto miasta z muzyką i przemysłowym dziedzictwem

W Kamieniu ruszy rodzinne święto. Będzie film, sport i festyn

66 drzew nad Nacyną. Efekt rybnickiej zbiórki elektroodpadów

Na Wyzwolenia kładą nowy asfalt. Dojazd do posesji zostanie przerwany

Weekend pełen sportu w Rybniku. Żużel i basket oraz ligowe mecze

Miejski punkt sprzedaży na Placu Wolności będzie zamknięty w sobotę

Na Placu Wolności ruszyła nowa toaleta. Skorzystanie kosztuje 1 zł

Majówka w Czerwionce–Leszczynach połączy taniec, historię i strażacki apel

Jejkowickie przedszkole z ważnym certyfikatem za codzienną pracę nad zdrowiem

Rynek Basket przejmie rybnicki rynek - koszykówka wraca na majówkę

Nowy sprzęt dla OSP z regionu. Strażacy zyskali mocniejsze wsparcie

Majówka na śląskich drogach pod lupą - 700 policjantów dziennie i blokada dla tirów

Kamień bez wody na noc i poranek. PWiK podaje miejsca poboru

