Jacek Kurek o twórczości Antoniego Gaudiego w Bibliotece Publicznej w Rybniku

Zapraszamy na inspirujący wykład dra Jacka Kurka, który przybliży mieszkańcom twórczość jednego z najbardziej fascynujących architektów - Antoniego Gaudiego. Spotkanie odbędzie się 18 czerwca w Bibliotece Głównej o godz. 17:30 i jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych.

  1. Wykład dra Jacka Kurka o Antonim Gaudim.
  2. Spotkanie 18 czerwca o 17:30 w Bibliotece Głównej.
  3. Wstęp wolny.
  4. Jacek Kurek - historyk, kulturoznawca, eseista.

Dr Jacek Kurek, znany historyk-kulturoznawca, eseista i wykładowca uniwersytecki, poprowadzi wykład zatytułowany „Gaudi. Autobiografia zapisana w potłuczonych kaflach”. Wydarzenie to jest częścią cyklu „Wyobraźnia i poznanie”, który cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców.

Dr Kurek, od 2016 roku związany z Muzeum w Chorzowie, które w 2022 roku przekształciło się w Muzeum Hutnictwa, jest autorytetem w dziedzinie historii kultury. Jego zainteresowania obejmują kulturę i dzieje Europy, Polski i Śląska, ze szczególnym uwzględnieniem Chorzowa. Jacek Kurek to także autor licznych publikacji na temat historii obyczajowości, religii oraz estetyki i sztuki XIX i XX wieku.

Podczas spotkania dr Kurek przedstawi twórczość Antoniego Gaudiego, katalońskiego architekta i inżyniera secesyjnego, znanego z niezwykłych projektów, które do dziś zachwycają swoją oryginalnością i innowacyjnością. Gaudi jest symbolem kreatywności i odwagi w architekturze, a jego prace, takie jak Sagrada Familia czy Park Güell, są ikonami Barcelony.

Jacek Kurek jest także założycielem i redaktorem naczelnym miesięcznika społeczno-kulturalnego „Hajduczanin” oraz współredaktorem pięciotomowej monografii Chorzowa. Jego audycja „Noc nie bez końca” w Radiu eM przyciąga słuchaczy zainteresowanych kulturą i historią. W swojej pracy dydaktycznej dr Kurek stosuje autorską metodę „nauczania przez zachwyt”, która opiera się na wyobraźni jako kluczowym źródle poznania.

Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji, by zgłębić tajniki twórczości Gaudiego i poznać jego niezwykłą biografię zapisaną w architekturze. Wstęp na wykład jest wolny, więc serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!


Wg inf z: Biblioteka Publiczna Rybnik