Sportowy weekend w Rybniku: Żużlowcy i piłkarze walczą o zwycięstwa
W nadchodzący weekend mieszkańcy mogą liczyć na wiele sportowych emocji. Na stadionach i boiskach naszego miasta rywalizować będą zarówno żużlowcy, jak i piłkarze, a do tego odbędą się mistrzostwa Polski w futbolu flagowym. To doskonała okazja, by poznać nowe dyscypliny sportowe i wesprzeć lokalne drużyny.
  1. Żużlowcy z Rybnika walczą o kolejne zwycięstwo.
  2. Piłkarze ROW-u 1964 mają przed sobą kluczowe mecze.
  3. Mistrzostwa Polski w futbolu flagowym w kategoriach młodzieżowych.
  4. Dwudniowa Górska Rajza w Tatry.

Fani żużla mają powody do radości, ponieważ nasza drużyna w tym sezonie nie zaznała jeszcze porażki. Podopieczni Antoniego Skupnia świetnie radzą sobie w rozgrywkach i ostatnio wysoko pokonali zespół z Krosna. Niestety, kontuzja lidera zespołu Brady'ego Kurtza może wpłynąć na najbliższe mecze, w tym starcie z Wybrzeżem Gdańsk, gdzie konieczne będzie zastosowanie zastępstwa zawodnika.

Piłkarze ROW-u 1964 stają przed szansą na utrzymanie się w IV lidze. Po cennym zwycięstwie nad drużyną z Czańca, które nastąpiło dopiero pod koniec maja, zespół Dawida Jóźwiaka wciąż ma szansę na pozostanie na obecnym poziomie rozgrywek. Aby to osiągnąć, muszą wygrać dwa ostatnie mecze sezonu, które odbędą się 2 czerwca na własnym boisku ze Spójnią Landek oraz na wyjeździe w Bełku.

W Kamieniu odbędą się mistrzostwa Polski w futbolu flagowym dla kategorii U11, U13 i U15. Ta bezkontaktowa odmiana futbolu amerykańskiego szybko zyskuje na popularności i znajdzie się w programie Igrzysk Olimpijskich w Los Angeles w 2028 roku. Mistrzostwa przyciągną zarówno młodych zawodników, jak i trenerów reprezentacji Polski, którzy będą gotowi wprowadzić uczestników w tajniki tego dynamicznie rozwijającego się sportu.

Na koniec warto wspomnieć o dwudniowej Górskiej Rajzie w słowackie Tatry, organizowanej przez Edytę Czyżewską oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. To doskonała okazja, by aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu i cieszyć się pięknem górskich krajobrazów.

W ten weekend na lokalnych boiskach zaprezentują się również drużyny piłkarskie z Boguszowic, Chwałęcic, Chwałowic oraz Kamienia, rywalizujące w niższych ligach. To doskonała okazja, by wspierać lokalne zespoły i cieszyć się sportowymi emocjami w naszym mieście.


Źródło: UM Rybnik