Małe aspiracje w wielkich mundurach: Dzieci z ZSP nr 5 gośćmi rybnickiej policji

Wizyta przedszkolaków w rybnickiej komendzie policji okazała się znakomitą okazją do edukacji o bezpieczeństwie oraz pracy policjantów. Dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego numer 5 miały szansę z bliska przyjrzeć się codziennej pracy stróżów prawa, co dla wielu z nich było spełnieniem marzeń o byciu policjantem.
- Dzieci zwiedziły komendę i zapoznały się z wyposażeniem policjantów.
- Mundurowi opowiedzieli o swoich zadaniach i pokazali oznakowane pojazdy.
- Przewodnik z psem służbowym przedstawił swoje obowiązki i wzbudził zainteresowanie dzieci.
- Omówiono zasady bezpieczeństwa, odpowiadając na liczne pytania młodych gości.
Podczas wizyty w rybnickiej komendzie, dzieci mogły nie tylko zobaczyć, ale i doświadczyć, jak wygląda praca policji. Zwiedzanie rozpoczęło się od prezentacji oznakowanych pojazdów - radiowozów i motocykli, które zawsze fascynują najmłodszych. Przewodnik z psem służbowym szczegółowo opisał swoją rolę w zabezpieczaniu porządku, co wywołało entuzjazm wśród dzieci.
Ważnym elementem spotkania była edukacja o bezpieczeństwie. Policjanci szczegółowo omówili, jak dzieci mogą dbać o swoje bezpieczeństwo zarówno w domu, jak i podczas codziennych aktywności poza nim. Uczestnicy mieli okazję zadawać pytania, na które stróże prawa cierpliwie odpowiadali, tłumacząc zasady odpowiedzialnego zachowania.
Spotkanie upłynęło w serdecznej atmosferze, łącząc naukę z zabawą, co pokazuje, jak ważne są takie inicjatywy dla budowania zaufania i zrozumienia roli policji w społeczeństwie. Całe wydarzenie nie tylko dostarczyło dzieciom wielu emocji, ale także przyczyniło się do zwiększenia ich świadomości na temat pracy policji i znaczenia bezpieczeństwa w życiu codziennym.
Ostatnie Artykuły

Natalia de Barbaro w Rybniku - wieczór o rodzinnych przejściach i sile miłości

Małe ręce i wielkie śląskie smaki rozgrzały konkurs „My som stond”

W Czuchowie świąteczny stół połączył wielkanocne smaki i urodzinowy tort

Niewiadom na chwilę zwolnił - strażnicy pilnowali drogi krzyżowej

Ołowiane dzieci wracają do Rybnika - autor książki opowie o historii, która wstrząsnęła Śląskiem

Jedno kliknięcie i dane wyciekają - ten błąd kosztuje najwięcej

Po służbie zatrzymał złodzieja w sklepie przy ulicy 1 Maja

Rybnik przestawia autobusy na wiosnę, a część kursów ruszy wcześniej albo później

Przedświąteczny weekend pod lupą Policji - złodzieje liczą na tłok

Rynek Basket na rynku - nowa kategoria, FIBA i szybkie zapisy

Wiosenny koncert w Lyskach znów połączy muzykę i pamięć o Czesławie Prudlu

NGO Hero szuka ludzi, bez których wiele organizacji nie ruszyłoby z miejsca

Ósmoklasiści tłumnie ruszyli na targi, a szkolny wybieg dla psów dostał wsparcie

