Gdzie można spróbować kuchni śląskiej?

Kuchnia śląska to nie tylko określone rodzaje potraw. To przede wszystkim filozofia gotowania, która zakłada podawanie dużych, smacznych porcji dobrze przyrządzonego jedzenia. Jeśli zastanawiasz się, gdzie można zjeść dobre, smaczne, śląskie jedzenie, to koniecznie przeczytaj poniższy poradnik.

Kuchnia śląska, czym się charakteryzuje?

Zacznijmy od tego, że kuchnia śląska to wyłącznie gigantyczne porcje mięsa połączone z kalorycznymi kluskami i "modrą" kapustą. Oczywiście jest to standardowe, śląskie danie, ale nie oszukujmy się - walory kuchenne tego regionu Polski są znacznie bardziej rozbudowane. Nie wszyscy wiedzą, że w skład tutejszego menu wchodziła wodzionka, a także krupnioki, szpajza, żur i popularna ciapkapusta, czyli połączenie ziemniaków i białej kapusty.

Filozofia kuchni śląskiej to połączenie dwóch odrębnych tradycji: umiejętności gospodarzenia tym, co jest akurat dostępne oraz przygotowania solidnych posiłków zaspokajających potrzeby energetyczne ciężko pracujących ludzi.

Pamiętajmy też, że mało która restauracja na Śląsku serwuje typowe dania z tego regionu. Często sposób ich przygotowywania znacząco różni się od tego, co potrafiły przyrządzić śląskie matki, żony i babcie.

Gdzie zjeść dobre, śląskie jedzenie?

Pojawia się zatem pytanie, gdzie warto zjeść typowe, śląskie danie, aby móc w pełni rozkoszować się smakiem kuchni śląskiej. Odpowiedź na to pytanie może być tylko jedna: w sercu Śląska, czyli w restauracji Bistro 70. Dlaczego warto tam zajrzeć?

  1. Śląskie dania są tu przygotowywane zgodnie z tutejszymi tradycjami kulinarnymi. Dzięki temu goście mogą zjeść posiłki, które smakują tak, jak w ich śląskich domach.

  2. Dania serwowane tam są przygotowane w śląski sposób z pewnym unowocześnieniem. Wyrazisty smak, ciekawie przyrządzone surówki i duże porcje w połączeniu z różnymi smacznymi rodzajami mięs, to klucz do zrozumienia kuchni przygotowywanej "po śląsku".

  3. Restauracja Bistro 70 to przestrzeń, w której można zarówno dobrze zjeść, jak i wypocząć. Tuż obok znajduje się hotel, który będzie idealnym punktem startowym dla górnośląskich wycieczek. W pobliżu znajdują się też węzły kolejowe i drogi szybkiego ruchu. Sama restauracja (jak i hotel) jest położona w środku lasu, dzięki czemu goście mogą się wyciszyć i oddychać czystym powietrzem.

Reasumując, pszczyńska restauracja to miejsce stworzone do kontemplacji walorów kuchni śląskiej. Można też tu wypocząć i nabrać sił przed wyzwaniami codziennego życia.