Biblioteka Publiczna Rybnik: I Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. „Opowieść w edukacji, edukacji środowiskowej, terapii i rozwoju człowieka”
Czy jesteś gotowy przekroczyć granice wyobraźni? Niezwykłe spotkanie nauki z terapią i edukacją już wkrótce w Wiśle! Odkryj, jak opowieść może zmienić świat.
  • Pierwsza Ogólnopolska Konferencja Naukowa dotycząca zastosowania opowieści w edukacji i rozwoju.
  • Wyjątkowe warunki dla bibliotekarzy z województwa śląskiego.
  • Kolacja literacka z Magdaleną Grzebałkowską jako punkt kulminacyjny.

Zaprojektowana jako most łączący miasto, region i akademicki świat nauki, nadchodząca w Wiśle konferencja wpisuje się w obchody Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024. Uniwersytet Śląski w Katowicach oraz Miejska Biblioteka Publiczna imienia Jana Śniegonia mają zaszczyt zaprosić na to pionierskie wydarzenie, które odbędzie się 6 i 7 marca 2024 roku. Przez dwa dni Wiśla stanie się areną dla naukowców, edukatorów i terapeutów, którzy zgłębią temat „Opowieść w edukacji, edukacji środowiskowej, terapii i rozwoju człowieka”.

Dla bibliotekarzy z terenu województwa śląskiego przewidziano specjalną ofertę. Wszyscy, którzy zgłoszą swoje uczestnictwo do 12 lutego, mogą skorzystać z preferencyjnej ceny 200 zł. W ramach pakietu konferencyjnego uczestnicy otrzymają nie tylko dostęp do inspirujących wykładów i dyskusji, ale także będą mogli cieszyć się lunchem, przerwą kawową oraz niepowtarzalną kolacją literacką. 6 marca wieczorem, w towarzystwie Magdaleny Grzebałkowskiej, odbędzie się wyjątkowe wydarzenie, łączące smak słowa pisanego z kulinarnymi doznania.

Organizatorzy przygotowali szeroki wachlarz tematów, które mają na celu przedstawienie roli, jaką opowieści mogą odgrywać w różnych aspektach życia człowieka - od edukacji, przez terapię, aż po szeroko pojęty rozwój osobisty. Konferencja stanowi niepowtarzalną okazję do wymiany doświadczeń i pogłębienia wiedzy w zakresie wykorzystania narracji jako narzędzia wpływającego na świadomość społeczną i indywidualne procesy rozwojowe.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych, by nie przegapili tej wyjątkowej okazji do zdobycia nowych perspektyw i inspiracji. Przygotujcie się na niezapomniane doświadczenie, które połączy w sobie naukę, kulturę i rozwój osobisty, wprowadzając w magiczny świat opowieści, który ma moc zmieniania rzeczywistości.


Opierając się na: Biblioteka Publiczna Rybnik