Typy na piłkę ręczną – czym się kierować?

Piłka ręczna to jeden z najpopularniejszych sportów drużynowych. Swoich sympatyków przyciąga ona swoją dynamiką oraz kontaktowym charakterem. Nie może więc dziwić, że wielu fanów „szczypiorniaka” kieruje swoją uwagę również w stronę zakładów bukmacherskich związanych z tym sportem. Co warto wiedzieć o typowaniu piłki ręcznej? Tego dowiesz się w poniższego artykułu.

Piłka ręczna – co można typować?

Piłka ręczna jest jednym z ulubionych sportów drużynowych typerów. Oczywiście ustępuje ona swoją popularnością piłce nożnej, jednak jej popularność można spokojnie porównać do siatkówki. Częstotliwość jej obstawiania jest jednak głównie uzależniona od etapu sezonu. Największym zainteresowaniem cieszy się ona podczas dużym imprez, takich jak np. Mistrzostwa Świata lub Mistrzostwa Europy.

Właściwie każdego roku mamy do czynienia z jakimś dużym turniejem reprezentacyjnym w piłce ręcznej, a co cztery lata dochodzi również rywalizacja na igrzyskach olimpijskich. Trzeba jednak pamiętać, że typowanie piłki ręcznej nie ogranicza się tylko do meczów reprezentacji. Na co dzień rozgrywane są także rozgrywki ligowe, jak np. nasza rodzima ORLEN Superliga lub Liga Mistrzów.

Jakie rodzaje zakładów dostępne są na piłkę nożną?

Bukmacherzy starają się zapewnić duże zróżnicowanie zakładów dotyczących piłki ręcznej. Najczęściej spotykanym rodzajem jest zakład na rozstrzygnięcie spotkania, czyli tzw. 1X2. Polega on na wskazaniu zwycięzcy pojedynku lub obstawieniu remisu. Sporą popularnością cieszy się także zakład na liczbę goli. W jego przypadku naszym zadaniem jest wytypowanie czy w meczu padnie powyżej/poniżej danej liczby bramek.

Dla graczy lubiących bardziej rozbudowane typy dobrym wyborem będzie zakład na handicap. Opiera się on na wytypowaniu zwycięzcy spotkania przy jednoczesnym wskazaniu różnicy bramkowej, która będzie pomiędzy drużynami. Zakładów na piłkę ręczną istnieje jednak o wiele więcej. Może być to np. wskazanie zwycięzcy pierwszej połowy lub oszacowanie, ile bramek zdobędzie jedna z drużyn.

Czym kierować się przy typowaniu piłki ręcznej?

Podstawą skutecznego typowania jest dobra znajomość dyscypliny. Jeżeli nie śledzisz na co dzień piłki ręcznej i Twoja wiedza o tym sporcie jest nikła, szanse na wygraną są niewielkie. Analiza przedmeczowa powinna opierać się na wiedzy na temat danego sportu. Przed obstawieniem kuponu warto jednak sprawdzić typy ETOTO i porównać swoje przewidywania z propozycjami zawodowych typerów.

No dobrze, ale na co konkretnie zwrócić uwagę przeprowadzając analizę przedmeczową? Najważniejsza w tym wszystkim jest aktualna forma obu zespołów. Warto również sprawdzić bilans bezpośrednich pojedynków, a także sytuację kadrową drużyn. Nie bez znaczenia jest także miejsce rozgrywania meczu, ponieważ nie od dzisiaj wiadomo, że wsparcie miejscowych fanów potrafi skutecznie dodać skrzydeł.