Policjanci z rybnickiej drogówki zatrzymali kierującego, który miał w organizmie prawie 3 promile. 57-latek jechał motorowerem mimo sądowego zakazu i doprowadził do zderzenia z osobówką. Po raz kolejny apelujemy o rozsądek i przypominamy, że prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat więzienia.

Wczoraj około 13.40 policjanci ruchu drogowego z rybnickiej komendy otrzymali zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego w Rybniku przy ulicy Konarskiego. Okazało się, że 57-latek, który jechał w kierunku ulicy Paska, nagle zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z osobówką, którą kierował 68-latek. Podczas rozmowy mundurowi wyczuli od motorowerzysty alkohol. Sprawdzili jego stan trzeźwości. Okazało się, że mieszkaniec Rybnika miał blisko trzy promile alkoholu. Wyszło także na jaw, że mężczyzna ma czynny zakaz prowadzenia pojazdów.

Apelujemy, aby po wypiciu alkoholu nie prowadzić samochodu, motocykla, czy nawet roweru. Jazda na tzw. podwójnym gazie nie tylko jest prawnie zabroniona, ale też zagraża życiu kierowcy oraz innych uczestników ruchu.