Policjanci z rybnickiej drogówki udaremnili dalszą jazdę dwóm osobom, które pod wpływem alkoholu kierowały hulajnogami elektrycznymi. 18-letni mieszkaniec Rybnika miał ponad półtora promila alkoholu. Z kolei 19-latek miał blisko półtora promila alkoholu. Mundurowi ukarali mężczyzn 2,5 tysięcznymi mandatami karnymi i apelują! Bądźmy rozważni na drodze i stosujmy się do przepisów!

20 maja 2021 r. weszły w życie zmiany przepisów dot. hulajnogi elektrycznej, która została określona jako pojazd napędzany elektrycznie. Poruszać się nią może tylko jedna osoba, a kierując nią w stanie nietrzeźwości, w stanie po użyciu alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu albo przewożąc na niej inną osobę popełniamy wykroczenie drogowe.

Podczas patrolowania miasta, w godzinach nocnych policjanci z rybnickiej drogówki udaremnili dalszą jazdę dwóm osobom, które pod wpływem alkoholu kierowały hulajnogami elektrycznymi. 18-letni mieszkaniec Rybnika miał ponad półtora promila alkoholu. Z kolei 19-latek miał blisko półtora promila alkoholu. Mundurowi ukarali mężczyzn 2,5 tysięcznymi mandatami karnymi.

Policjanci apelują do kierujących hulajnogami elektrycznymi o rozsądek i ostrożność oraz przestrzeganie obowiązujących od maja br. przepisów ruchu drogowego.