Gdzie, jak zacząć grać w szachy w Rybniku?

Chcesz nauczyć się grać w szachy? Podpowiadamy, dlaczego warto, jak się do tego przygotować i gdzie szukać pomocy. Mieszkasz w Rybniku? U nas przeczytasz o rybnickich klubach szachowych. Sprawdź, gdzie uczyć się od najlepszych.

Kluby szachowe z Rybnika

Rybik jest miastem na Śląsku, w którym jest wielu mieszkańców. Jednak jak się okazuje, niewielu z nich musi chcieć grać w szachy, skoro w mieście znajdują się tylko 3 kluby szachowe. To jest mało, biorąc pod uwagę inne tak duże miejscowości. Informacje o rybnickich klubach szachowych zamieszczono na klubszachowy.pl/lokalizacja/rybnik/. Dzięki tego typu stronie w jednym miejscu ma się najważniejsze informacje o organizacjach, ale i dane kontaktowe, które są bardzo ważne, by móc się do nich zapisać lub posłać tam swoje dziecko. Jakie kluby szachowe działają w Rybniku?

Rybnickie kluby szachowe

Osoby, które chcą nauczyć się grać w szachy, uczestniczyć w zajęciach i brać udział w rozgrywkach, powinny skontaktować się z przedstawicielami Fundacji Elektrowni Rybnik. To organizacja, której celem jest wspieranie różnych inicjatyw społecznych. Jedną z nich jest chęć gry w szachy przez mieszkańców miasta. Sekcja szachowa Fundacji Elektrowni Rybnik nie tylko szkoli, ale też organizuje olimpiady i turnieje szachowe. Widać więc, że jej starania o rozpropagowanie tego sportu świetnie udaje się zrealizować.

W Rybniku zarejestrowany jest również Klub Szachowy Zefir Boguszowice. Swoją siedzibę ma przy ulicy Jastrzębskiej 3 a. Rybnicki Klub Szachowy Zefir Boguszowice zajmuje się szkoleniem dzieci i młodzieży. Organizuje również spotkania klubowe przy szachach. Szachiści z tego rybnickiego klubu szachowego startują także w różnego typu rozgrywkach, zajmując miejsca na podium. Dołączyć można zarówno do kadry juniorskiej, jak i seniorskiej.

Oczywiście opisania wymaga również Miejski Klub Szachowy Rybnik. Siedziba firmy znajduje się przy ulicy Powstańców Śląskich 40/42. Zajęcia szachowe są dofinansowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach programu KLUB2021. Członkowie klubu mają program szkoleniowy dla grupy początkującej, średnio-zaawansowanej, zaawansowanej. Co więcej, możliwe są lekcje prywatne gry w szachy z trenerami, którzy są również mistrzami FIDE. Jak uczyć się, to od najlepszych.

Jak zacząć grać w szachy w Rybniku?

Mówi się, że naukę gry w szachy najlepiej jest zacząć w młodym wieku. Właśnie dlatego większość klubów szachowych kieruje swoją ofertę do najmłodszych. Jednak nie oznacza to, że jeśli nie poznało się zasada w młodym wieku, to już jest na to za późno. Zwłaszcza że mówi się, że szachy to najlepszy możliwy trening umysłu. Jednak na sam początek trzeba nauczyć się zasad gry. Później wystarczy po prostu jak najwięcej grać. Zagadnienia techniczne i taktyczne stają się ważne dopiero na dalszych etapach.

Idealnie jest uczyć się grać w szachy pod okiem bardziej doświadczonego gracza. To właśnie w taki sposób uczy się grać dzieci. Warto z tego skorzystać. Jak inaczej tego dokonać, jak nie zapisując się do klubu szachowego? Dobrze, że na terenie Rybnika działają takie organizacje. Dzięki temu zarówno dzieci, jak i dorośli, mogą się uczyć gry w szachy od najlepszych.