Policjanci z Komisariatu Policji w Czerwionce-Leszczynach wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w Bełku. 39-letni kierujący samochodem ciężarowym jadąc w kierunku Orzesza, potrącił 16-latka, który wchodził na przejście dla pieszych. Po raz kolejny apelujemy do kierowców o rozwagę, szczególnie przy dojeżdżaniu do skrzyżowań, przejść dla pieszych i przystanków autobusowych.

Do wypadku doszło wczoraj około godziny 13.20 na oznakowanym przejściu dla pieszych w Bełku na ulicy Głównej. Jak ustalili policjanci z rybnickiej drogówki, 39-letni kierujący mercedesem jadąc w kierunku Orzesza, potrącił 16-latka , który wchodził na oznakowane przejście dla pieszych. Pieszy doznał złamania nogi oraz obojczyka. Na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Przyczyny i okoliczności tego wypadku ustalają śledczy z Komisariatu Policji w Czerwionce-Leszczynach.

Policjanci po raz kolejny przypominają, że kierujący mają swoje obowiązki, o których często zapominają. O wypadek z udziałem pieszych wtedy nie trudno. Pamiętajmy, że w każdym przypadku dojeżdżania do oznakowanego przejścia dla pieszych, czy też do skrzyżowania powinniśmy zwolnić, zachować szczególną ostrożność i zwrócić uwagę na to, co dzieje się poza jezdną, a widząc pieszego przygotować się do jego wejścia na drogę. Tylko w ten sposób unikniemy niebezpiecznych zdarzeń.

  • Potrącenie 16-latka na przejściu dla pieszych. Służby na miejscu.
  • Bełk, ulica Główna. Służby ratownicze na miejscu potrącenia pieszego.
  • Wypadek drogowy w Bełku przy ulicy Głównej. Służby na miejscu.
  • Bełk, ulica Główna, rejon przejścia dla pieszych, Służby ratownicze na miejscu.
  • Przejście dla pieszych, a w tle samochód ciężarowy marki Mercedes-Benz.
  • Wywrócony rower i samochód ciężarowy w tle.