Jak zmienić wizerunek małej firmy?

Wzięcie na siebie ciężaru prowadzenia firmy w pojedynkę to ogromne przedsięwzięcie: sukces firmy zależy wyłącznie od Ciebie, tzn. pożegnaj się na jakiś czas z wakacjami letnimi. Zapewnienie sobie partnera biznesowego, który ma takie same cele jak ty, ale inne umiejętności i wiedzę, może nie tylko pomóc w praktycznym prowadzeniu firmy, ale także zapewnić ci dobre samopoczucie podczas podejmowania wyzwań związanych z rozpoczęciem działalności.

Stwórz szum wokół firmy

Jeśli ty nie będziesz krzyczeć o swoim nowym biznesie, kto to zrobi? Jedną z najlepszych wskazówek marketingowych dla startupów jest efektywne wykorzystanie kanałów mediów społecznościowych. Są one darmowe w użyciu i z odpowiednimi narzędziami, łatwe do zarządzania.

Najpierw wybierz kilka głównych kanałów mediów społecznościowych i pracuj nad budowaniem publiczności i świadomości marki. Nie rozpraszaj się zbytnio: te narzędzia mogą być świetne do reklamy i komunikacji, ale nie chcesz być przytłoczony i porzucić piłkę. Twórz kampanie w mediach społecznościowych za pomocą narzędzi dla łatwości i publikuj regularnie, ale z zamiarem. Oznacza to, że nie zalewaj kanału treściami, które nie są przydatne dla Twoich klientów.

Stwórz profesjonalny wizerunek

Dobra nazwa firmy, wizytówki i profesjonalna strona internetowa mają wpływ na to, jak Twoja firma jest postrzegana przez opinię publiczną. Nie lekceważ jednak potęgi numeru telefonu. Zakładając numer krajowy, taki jak numer 0800, Twoja firma będzie postrzegana jako większe przedsiębiorstwo o zasięgu krajowym.

Podobnie, nabycie lokalnych numerów telefonicznych daje swobodę prowadzenia działalności z dowolnego miejsca i rozszerzania jej na nowe terytoria bez żadnych dodatkowych kosztów. Na przykład, jeśli chcesz odwołać się do klientów w Krakowie, mimo że masz siedzibę w Warszawie, możesz dodać lokalny numer i kierować połączenia na istniejącą linię stacjonarną lub komórkową, dzięki czemu możesz być "lokalny" wszędzie tam, gdzie jest "lokalny".

Przejmij koszty połączeń od klientów

Numery 0800 mają tę dodatkową zaletę, że są darmowe dla klientów, zarówno z telefonów stacjonarnych, jak i komórkowych, co okazało się naprawdę skuteczne w relacjach biznesowych. Badania wykazały, że brytyjskie firmy odnotowały wzrost ilości połączeń o 167%, gdy przeszły na numer 0800. Jest to również dobry sposób na zabezpieczenie Twojej firmy na przyszłość, gdy będzie się ona rozwijać i nabierze bardziej ugruntowanej pozycji.

Przejdź na technologię cyfrową

Utrzymuj swoje koszty początkowe na minimalnym poziomie i inwestuj w usługi cyfrowe. W początkowej fazie działalności, prawdopodobnie będziesz musiał podpisywać wiele umów i zamówień, więc inwestowanie w odpowiednie oprogramowanie i korzystanie z darmowych narzędzi sprawi, że prowadzenie firmy będzie opłacalne i efektywne czasowo.

Niektóre z pierwszych kroków, które powinieneś podjąć, to przejście na biznesowy system telefoniczny oparty na chmurze, korzystanie z usług wirtualnego biura, prowadzenie wideokonferencji i korzystanie z darmowych metod marketingowych, takich jak cyfrowe biuletyny i kampanie w mediach społecznościowych. Przeniesienie jak największej liczby usług do formatu cyfrowego pozwoli Ci być bardziej wszechstronnym i znacznie skróci czas potrzebny do przekształcenia nowego biznesu w przychody.