Kolejny raz publikacja wizerunku przyniosła efekt. Otrzymaliśmy wiele informacji na temat tożsamości mężczyzn, którzy byli podejrzewani o kradzież rozbójniczą w jednym z marketów na terenie Rybnika. W wyniku podjętych czynności rybniccy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn z wieku 33-lat i 35-latka. Wszyscy podejrzani usłyszeli już zarzuty, a prokurator objął ich policyjnym dozorem.

O poszukiwaniach mężczyzn podejrzewanych o kradzież rozbójniczą, pisaliśmy na początku listopada br. Z ustaleń śledczych wynikało, że mężczyźni działając wspólnie i w porozumieniu doprowadzili do stanu bezbronności pracownika sklepu, po czym skradli alkohol. Po publikacji otrzymaliśmy wiele informacji z danymi mężczyzn. Minionego weekendu kryminalni zatrzymali 33-letniego mieszkańca Radlina, Rybnika oraz 35-letniego rybniczanina. Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty kradzieży rozbójniczej, a prokurator objął ich policyjnym dozorem. Grozi im teraz do 10 lat więzienia.

Serdecznie dziękujemy mieszkańcom za zaangażowanie i pomoc w zatrzymaniu podejrzanych. Dziękujemy również wszystkim dziennikarzom, którzy pomogli policjantom Komendy Miejskiej Policji w Rybniku w poszukiwaniach, publikując informację oraz wizerunek podejrzanych w środkach masowego przekazu. Jednocześnie prosimy o usunięcie zdjęć oraz komunikatów z uwagi na ustanie przyczyn publikacji.