Na jakich zasadach działa skup nieruchomości?

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na zakup lub sprzedaż nieruchomości, by zyskać większą szansę na inwestowanie w swoją przyszłość. Jednak gdzie można sprzedać nieruchomość mając pewność, że transakcja przebiegnie bezpieczne i zgodnie z prawem? Dużą popularnością cieszą się skupy nieruchomości, które są zainteresowaniem zakupu mieszkań, domów, działek czy lokali zarówno z jasną sytuacją prawną, jak i bardziej skomplikowaną. Jak działają tego typu firmy i dlaczego warto korzystać z ich usług?

Czym jest skup nieruchomości?

Skup nieruchomości Rybnik bardzo często mylony jest z biurem nieruchomości. Warto jednak wiedzieć, że te dwie działalności różnią się od siebie i to pod wieloma względami. Skup nieruchomości to miejsce, gdzie każdy niemal natychmiast jest w stanie odsprzedać swoje mieszkanie, działkę lub udziały w nieruchomościach. Biuro nieruchomości jest zaś pośrednikiem między osobą sprzedającą, a kupującą. Przez to biuro pobiera dodatkowe opłat, czego można uniknąć decydując się na skorzystanie z usługi skupu. Dodatkowo cały proces sprzedania mieszkania w skupie zachodzi bardzo sprawnie i nie trzeba czekać na nowego kupca, by możliwe było otrzymanie pieniędzy za sprzedaną nieruchomość.

Jak działa skup nieruchomości – co warto wiedzieć?

Skup udziałów w nieruchomościach działa na bardzo prostych zasadach. Do sprzedania nieruchomości lub udziałów w nieruchomościach wystarczy skontaktować się ze skupem telefonicznie lub mailowo. Następnie należy postępować zgodnie z zaleceniami skupu. To więc oznacza, że w pierwszym etapie trzeba przygotować dokładny opis sprzedawanej nieruchomości. Na podstawie tego opisu zostanie przygotowana wstępna wycena. Jeśli zostanie ona zaakceptowana przez osobę sprzedającą, można przejść do kolejnego etapu, a jest nim spotkanie na żywo. Jest ono niezbędne, by skup mógł ocenić, czy informacje zawarte w opisie nieruchomości są zgodne z prawdą. Jeśli wszystko się zgadza można przejść do podpisywania umowy kupna-sprzedaży i najprzyjemniejszej części, czyli wpłaty pieniędzy ze sprzedaży na prywatne konto.

Jakie zalety ma skup nieruchomości?

Skup nieruchomości z lokatorami ma wiele zalet i właśnie dzięki nim cieszy się tak dużą popularnością. Warto wiedzieć, że skup nieruchomości działa bardzo sprawnie, dzięki czemu nie trzeba czekać kilku tygodni, a nawet miesięcy na to, by znalazł się kupiec. Transakcja może zostać odbyta nawet w ciągu dwudziestu czterech godzin, chociaż najczęściej trwa kilka dni.

Wiedząc nieco więcej na temat skupu nieruchomości można zdecydować, czy warto jest skorzystać z jego usług.