Warsztat odbędzie się w dwóch grupach po 15 osób, pierwsza w godz. 10.00-14.00, druga w godz. 15.00-19.00.

Cena warsztatu - 80 zł.

Warsztat fotograficzny w cyklu MIĘDZY NAMI FOTOGRAFAMI. Materiały i narzędzia niezbędne do przeprowadzenia warsztatu zapewniają prowadzący: Kamil Myszkowski i Krzysztof Szlapa.

Zgłoszenia udziału w warsztatacie prosimy wysyłać na maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel. 513 064 196 albo poprzez Grupę na FB: "Między Nami Fotografami". Szczegółowych informacji udziela Krzysztof Łapka - tel. 513 064 196, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..


Warsztat w dniu 19 czerwca 2021 r. - „Praca studyjna i fotografia kreacyjna”.


Tym razem zagłębimy się w tajniki pracy studyjnej. Podczas warsztatów skupimy się przede wszystkim na pracy ze sztucznym i naturalnym oświetleniem oraz kompozycją obrazu. Takich ćwiczeń nigdy dosyć! Tematem Waszych prac będzie martwa natura oraz kreacyjne podejście do przedmiotu. Oczywiście jak zwykle nie zabraknie twórczych zadań oraz dużej dawki inspiracji w postaci albumów i katalogów fotograficznych oraz ikonicznych przykładów z historii fotografii i malarstwa.


Zajęcia zaczniemy jednak od sprawdzenia i bardzo wnikliwego omówienia postępów w pracy nad Waszymi projektami długoterminowymi. Dlatego prosimy o przyniesienie kilku (maksymalnie siedmiu) wydrukowanych prac na wybrany temat w dowolnej formie i formacie.


Na zajęcia prosimy zabrać sprzęt fotograficzny (aparat z naładowaną baterią i kartą pamięci, statyw, oraz opcjonalnie nietypowe oświetlenie np. lampki LED lub latarki oraz małe lusterko). Do tego każdy uczestnik zabiera swój zestaw przedmiotów, które później będzie używał do komponowania martwej natury (kilka wybranych przedmiotów).


Kamil Myszkowski - artysta fotografik, twórca instalacji i wideo, kolekcjoner fotografii i starych negatywów, kurator wystaw fotograficznych i historycznych, animator życia kulturalnego. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików Okręg Śląski. Członek Polskiego Towarzystwa Badań nad Filmem i Mediami. Doktorant w Instytucie Nauk o Kulturze na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Stypendysta Prezydenta Miasta Sosnowca w Dziedzinie Kultury w 2020 roku. Na co dzień pracuje w Dziale Dokumentacji Mechanicznej Muzeum Śląskiego w Katowicach oraz jako nauczyciel fotografii. Uczestniczy w działaniach jaworznickiej Szkoły Widzenia oraz Grupy 999. Prowadzi warsztaty fotograficzne dla różnych instytucji. Strona: https://kamilmyszkowski.wordpress.com/.


Krzysztof Szlapa - urodził się w 1987 roku w Katowicach. Artysta fotografik. Autor wystaw indywidualnych i uczestnik wystaw zbiorowych, od 2014 roku kurator w Galerii Pustej cd. W Jaworznie we współpracy z Jakubem Byrczkiem, w latach 2014-2019 kurator Galerii Za Szybą, od 2013 roku członek Związku Polskich Artystów Fotografików Okręg Śląski, uczestnik Szkoły Widzenia, Grupy 999, Grupy FOTOGRAFY, stypendysta Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury, laureat nagrody dla młodego twórcy imienia Anny Chojnackiej, wykładowca kursów ZPAF OŚ oraz Uniwersytetu Otwartego UŚ, stale współpracuje z Kamilem Myszkowskim przy różnych projektach upowszechniających fotografię artystyczną. Mieszka i tworzy w Katowicach, na co dzień pracuje w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego. Strona: https://krzysztofszlapa.myportfolio.com.