Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Rybnik

To jedno z najmniejszych pomieszczeń w każdym domu – urządzanie przedpokoju często traktowane jest po macoszemu, co ostatecznie okazuje się wielkim błędem. Jest też tym miejscem, które niejako reprezentuje nasz gust i sprawia, że gość ma ochotę zwiedzić pozostałe wnętrza. Ale czy w tak małym pokoju jest miejsce na meble oraz pasujące do nich dodatki?

Jak zaaranżować przestrzeń w przedpokoju?

Zazwyczaj jest to niewielkie pomieszczenie albo nawet korytarz przejściowy, który wita nas tuż po przekroczeniu progu. Właśnie dlatego nie warto lekceważyć znaczenia tego miejsca, ponieważ to ono jest wizytówką naszego domu lub mieszkania. Istnieje kilka prostych zasad, dzięki którym możemy stworzyć piękny i przytulny przedpokój. 

Jedna z nich głosi, że najlepiej jest wykorzystać pustą przestrzeń na ścianach. Nie wszystkie kupowane meble muszą być stawiane na podłodze. Bez problemu znajdziemy i takie, które możemy powiesić wysoko pod sufitem (np. płytkie, zamykane szafki albo półki), a które dostarczą nam miejsca do przechowywania. Po drugie – w przedpokoju koniecznie musi znaleźć się miejsce, które posłuży nam do odłożenia kluczy, poczty czy telefonu. I po trzecie – warto, aby było tutaj dostatecznie dużo wolnej przestrzeni. Komfortowe zakładanie płaszcza czy butów to podstawa.

Podstawowe meble do przedpokoju

Wiedząc już, jakie funkcje powinien oferować przedpokój, powinniśmy zastanowić się nad tym, jakie meble są w stanie spełnić powyższe wymogi. Do wykorzystania przestrzeni na ścianie sprawdzają się wszelkiego rodzaju wieszaki czy wiszące półki z haczykami. Mają one różne wysokości, szerokości czy nawet głębokości. Mogą występować w duecie z lustrem, natomiast ten dodatek bez problemu dokupimy oddzielnie. Ciekawe propozycje dostępne są na stronie https://zona-design.pl/meble/do-przedpokoju/.

Miejsce na klucze? Tutaj perfekcyjnie spisze się w tej roli niewielka konsola, która zapewni nam dodatkową przestrzeń do postawienia butów. Na blacie takiego mebla warto ustawić niewielki pojemnik na pocztę oraz pudełeczko na okulary i biżuterię. Bez problemu znajdziemy konsole bardzo wąskie, co gwarantuje nam, że zmieszczą się nawet w bardzo małym przedpokoju. 

Meble i dodatki uzupełniające przedpokój

Jeżeli mamy to szczęście, że nasz przedpokój jest naprawdę pokaźnym pomieszczeniem – skorzystajmy z okazji i ustawmy tutaj dodatkową szafę do przechowywania. Będzie ona uzupełnieniem tej, która znajduje się już zapewne w sypialni lub salonie. Warto poszukać wariantu sięgającego sufitu, ale wąskiego – dzięki temu zapewnimy sobie komfortowe przejście do innych pokoi. 

Dobrze sprawdzają się tutaj szafy o jednolitym kolorze drzwi – najlepiej takim, który zbliżony jest do odcienia naszych ścian. Co zmieścimy w takim meblu? Wszelkiego rodzaju sprzęty i gadżety potrzebne do sprzątania, takie jak: deska do prasowania, odkurzacz, mop czy wiaderko. 

Jeżeli wciąż posiadamy wolną przestrzeń do zagospodarowania, to powinniśmy zakupić puf z dodatkowym miejscem do przechowywania. Podczas zakładania butów będziemy mogli na nim usiąść lub odłożyć tutaj przedmioty, które chcemy zabrać przed wyjściem – np. torebkę. 

Przedpokój – jakie meble powinny się w nim znaleźć?