Biuro wirtualne - co takiego ma do zaoferowania?
Z biur wirtualnych korzysta coraz więcej osób, także w czasach pandemii. Jest to jeden ze świetnym pomysłów na obniżenie kosztów utrzymania naszej firmy. Nie jest to jednak jedyny plus takowego rozwiązania. Musimy przyznać, że dobrze brzmi adres prestiżowy w centrum miasta. Sprawdźmy, co należy wiedzieć o biurze wirtualnym.
Jak działa takie biuro?
Podstawą biura wirtualnego jest adres służący do rejestracji firmy oraz także obsługi naszej korespondencji. Jak wygląda to w praktyce? Listy kierowane są na adres biura wirtualnego, a jego pracownicy wykonują dla nas skany oraz wysyłają je na podany w umowie adres mailowy.
Pierwsze wirtualne biuro powstało w Stanach Zjednoczonych w roku 1995. Wówczas Ralph Gregory szukał sposobu na zwiększenie zysków bez poświęcenia czasu. W ten sposób wpadł na pomysł rezygnacji z wynajmu biura oraz założenia biura wirtualnego. To rozwiązanie bardzo szybko zostało docenione za uniwersalność, wygodę oraz oszczędność.
Biuro wirtualne (dobrym przykładem jest wirtualne biuro Nowogrodzka) sprawdzi się świetnie u osób, które po prostu nie potrzebują miejsca stacjonarnego do pracy, a jedynie samego adresu do rejestracji firmy. Jest także dobrym rozwiązaniem, kiedy korporacja międzynarodowa otworzyć chce oddział w nowym kraju czy też w nowym mieście. Najczęściej z usług jego korzystają spółki zagraniczne, freelancerzy, start-upy, kancelarie prawne oraz kancelarie podatkowej.
Co nam oferuje wirtualne biuro?
Biura wirtualne dostosowują swoją ofertę do potrzeb indywidualnych. Jeśli biuro się znajduje w tak zwanych coworkingu często poza niezbędnych adresem do zarejestrowania działalności, możemy za opłatą dodatkową skorzystać z salki konferencyjnej, gdzie spotkamy się z potencjalnym klientem czy też kontrahentem. W ofercie także znajdziemy obsługę spotkań. Recepcjonistka uśmiechnięta przywita naszych gości, przygotuje im kawę oraz także wydrukuje wszelkie potrzebne dokumenty.
Biuro wirtualne to sposób na genialną optymalizację kosztów takich jak: rachunki, wynajem lokalu czy też zaplecze gastronomiczne. Fundusze przeznaczyć można na rozwój firmy czy też na innego rodzaju inwestycje, które niekoniecznie są związane z administracją. Takowe oszczędności przydać się mogą podczas chociażby zastoju gospodarczego.
Siedziba naszej firmy (nawet na materiałach reklamowych oraz na pieczątkach) w dzielnicy prestiżowej sprawia, że marka się staje dużo bardziej wiarygodna oraz prestiżowa w oczach klienta potencjalnego. Biuro, które jest dobrze skomunikowane, z recepcją oraz nowoczesne - robi bardzo dobre pierwsze wrażenie. Wiemy doskonale, że w biznesie jest to bardzo ważne.
Musimy pamiętać o tym, że sama lokalizacja przedsiębiorstwa jest także istotna z uwagi na Urząd Skarbowy, ponieważ to ona właściwie decyduje, pod jaką jednostkę będzie podlegała nasza firma.
Biuro wirtualne to przede wszystkim bardzo duży komfort. Nie musimy w ogóle dbać o recepcję, sekretarkę czy też administrację. Zależnie od wybranego pakietu, na który się zdecydujemy możemy zredukować swoje obowiązki, jak i także opłaty do minimum.
Autor: Zewnętrzny materiał partnerski