Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Rybnik

Biuro wirtualne - co takiego ma do zaoferowania?

Z biur wirtualnych korzysta coraz więcej osób, także w czasach pandemii. Jest to jeden ze świetnym pomysłów na obniżenie kosztów utrzymania naszej firmy. Nie jest to jednak jedyny plus takowego rozwiązania. Musimy przyznać, że dobrze brzmi adres prestiżowy w centrum miasta. Sprawdźmy, co należy wiedzieć o biurze wirtualnym.

Jak działa takie biuro?

Podstawą biura wirtualnego jest adres służący do rejestracji firmy oraz także obsługi naszej korespondencji. Jak wygląda to w praktyce? Listy kierowane są na adres biura wirtualnego, a jego pracownicy wykonują dla nas skany oraz wysyłają je na podany w umowie adres mailowy.

Pierwsze wirtualne biuro powstało w Stanach Zjednoczonych w roku 1995. Wówczas Ralph Gregory szukał sposobu na zwiększenie zysków bez poświęcenia czasu. W ten sposób wpadł na pomysł rezygnacji z wynajmu biura oraz założenia biura wirtualnego. To rozwiązanie bardzo szybko zostało docenione za uniwersalność, wygodę oraz oszczędność.

Biuro wirtualne (dobrym przykładem jest wirtualne biuro Nowogrodzka) sprawdzi się świetnie u osób, które po prostu nie potrzebują miejsca stacjonarnego do pracy, a jedynie samego adresu do rejestracji firmy. Jest także dobrym rozwiązaniem, kiedy korporacja międzynarodowa otworzyć chce oddział w nowym kraju czy też w nowym mieście. Najczęściej z usług jego korzystają spółki zagraniczne, freelancerzy, start-upy, kancelarie prawne oraz kancelarie podatkowej.

Co nam oferuje wirtualne biuro?

Biura wirtualne dostosowują swoją ofertę do potrzeb indywidualnych. Jeśli biuro się znajduje w tak zwanych coworkingu często poza niezbędnych adresem do zarejestrowania działalności, możemy za opłatą dodatkową skorzystać z salki konferencyjnej, gdzie spotkamy się z potencjalnym klientem czy też kontrahentem. W ofercie także znajdziemy obsługę spotkań. Recepcjonistka uśmiechnięta przywita naszych gości, przygotuje im kawę oraz także wydrukuje wszelkie potrzebne dokumenty.

Dlaczego warto?

Biuro wirtualne to sposób na genialną optymalizację kosztów takich jak: rachunki, wynajem lokalu czy też zaplecze gastronomiczne. Fundusze przeznaczyć można na rozwój firmy czy też na innego rodzaju inwestycje, które niekoniecznie są związane z administracją. Takowe oszczędności przydać się mogą podczas chociażby zastoju gospodarczego.

Siedziba naszej firmy (nawet na materiałach reklamowych oraz na pieczątkach) w dzielnicy prestiżowej sprawia, że marka się staje dużo bardziej wiarygodna oraz prestiżowa w oczach klienta potencjalnego. Biuro, które jest dobrze skomunikowane, z recepcją oraz nowoczesne - robi bardzo dobre pierwsze wrażenie. Wiemy doskonale, że w biznesie jest to bardzo ważne.

Musimy pamiętać o tym, że sama lokalizacja przedsiębiorstwa jest także istotna z uwagi na Urząd Skarbowy, ponieważ to ona właściwie decyduje, pod jaką jednostkę będzie podlegała nasza firma.

Biuro wirtualne to przede wszystkim bardzo duży komfort. Nie musimy w ogóle dbać o recepcję, sekretarkę czy też administrację. Zależnie od wybranego pakietu, na który się zdecydujemy możemy zredukować swoje obowiązki, jak i także opłaty do minimum.