Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Rybnik

Ładna pogoda i słoneczne dni zachęcają miłośników jednośladów do korzystania z rowerów. Niektórzy uwielbiają długie wycieczki rowerowe, inni wolą krótsze dystanse, jeszcze innym rower służy na co dzień jako podstawowy środek transportu. Dlatego apelujemy do rowerzystów, by przestrzegali przepisów i nie zapominali o wzajemnym szacunku na drodze. Wczoraj kierująca jednośladem zlekceważyła przepisy drogowe i wjechała wprost pod nadjeżdżający samochód. Na szczęście jej życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Wczoraj, około godziny 17.00, w rejonie skrzyżowania ulicy Górnośląskiej z ulicą Janasa w Rybniku, 34-letnia rowerzystka wjechała wprost pod nadjeżdżający samochód. Kobieta jechała rowerem od ulicy Wrębowej wraz z 9-letnią córką, która jechała jednośladem za matką. W pewnym momencie rybniczanka zjechała z chodnika, przejechała przez linię podwójną ciągłą i wjechała wprost pod nadjeżdżający samochód, którym kierowała 34-latka. W efekcie rowerzystka została zabrana do szpitala. Na szczęście jej życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Za spowodowanie zdarzenia drogowego, mieszkanka Rybnika została ukarana mandatem karnym.

Po raz kolejny apelujemy do wszystkich kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Najważniejsza jest zasada ograniczonego zaufania i przestrzeganie obowiązujących przepisów na drodze. Równie ważny jest stan techniczny i prawidłowe wyposażenie roweru. Nie wolno zapominać o bezpieczeństwie własnym, dlatego każdy rowerzysta i pieszy powinien nosić odblaski i zadbać o to, by być widocznym na drodze.