Policja Rybnik: Zarzuty dla podpalacza kamienic w Czerwionce-Leszczynach
Policjanci z Komisariatu Policji w Czerwionce-Leszczynach zatrzymali 29-latka podejrzanego o wtorkowe podpalenie kamienic. Zebranie materiału dowodowego w sprawie to efekt intensywnych działań policjantów z wydziału kryminalnego z komisariatu i rybnickiej komendy oraz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Mężczyzna dzisiaj został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Rybniku, gdzie usłyszał zarzuty. Za sprowadzenie poważnego zagrożenia dla życia i zdrowia mieszkańców, a także mienia w wielkich rozmiarach, mężczyźnie grozi teraz do 10 lat więzienia. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.
Do zdarzenia doszło minionego wtorku w godzinach wieczornych. Policjanci otrzymali zgłoszenie o pożarze budynku przy ul. Generała Hallera w Czerwionce-Leszczynach. Kiedy mundurowi przyjechali na miejsce, dach kamienicy stał w płomieniach. Podczas akcji gaśniczej okazało się, że kilkaset metrów dalej - na ulicy Wolności, palił się kolejny budynek. Z obu budynków ewakuowano łącznie 48 osób.
O całym zdarzeniu pisaliśmy szczegółowo w komunikacie na stronie naszej komendy:
Pożar kamienic w Czerwionce-Leszczynach
Tej samej nocy policjanci z Komisariatu Policji w Czerwionce-Leszczynach zatrzymali podejrzewanego o podpalenie kamienic. Dzięki wspólnym działaniom śledczych z komisariatu i rybnickiej komendy oraz policjantów Wydziału Kryminalnego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, w wyniku intensywnych działań operacyjnych, zebrano materiał dowodowy pozwalający na postawienie mężczyźnie zarzutów. 29-latek dzisiaj został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Rybniku. Za sprowadzenie poważnego zagrożenia dla życia i zdrowia mieszkańców, a także mienia w wielkich rozmiarach, mężczyźnie grozi teraz do 10 lat więzienia. O jego dalszym losie zadecyduje sąd, gdzie skierowano wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.
Ładowanie odtwarzacza…
Komenda Miejska Policji w Rybniku,
rybnik.slaska.policja.gov.pl/
rybnik.slaska.policja.gov.pl/k22/informacje/wiadomosci/281083,Zarzuty-dla-podpalacza-kamienic-w-Czerwionce-Leszczynach.html
Ostatnie Artykuły

Rybnicka drogówka ruszyła na kierowców - za prędkość będą konsekwencje

Kamień znów stanie się stolicą flag footballu - w czerwcu wielkie granie

MOSiR Rybnik z nagrodą, która pokazuje siłę szkolenia najmłodszych

Jak porównać garaże blaszane zanim wybierzesz konkretną konfigurację

Śląski Julek trafia do dzieci i otwiera nowy rozdział regionalnej nauki

Rybnik na jeden dzień odpuszcza samochody i wybiera ruch bez spalin

Ruszyła akcja, która ma uchronić kierowców dwóch kółek przed tragedią

Telefon 986 i pierwszy maluch - tak rodziła się straż Rybnika

W Cedzynie szykują spotkanie, które ma zderzyć sołtysów z realnymi problemami wsi

Korona zapory znów otwarta i rowerzyści wracają nad rybnicki zbiornik

Czerwionka-Leszczyny otwiera konsultacje planu, który ma ustawić gminę na lata

Świąteczny wyjazd - ten szczegół najczęściej zdradza pusty dom

Ruda łapie nowy wiatr - do kajaków dołączają deski SUP

