Wypoczynek połączony z jazdą konno

Ludzie mają różne pasje... Jedni wylegują się na kanapie przed telewizorem, inni interesują się niemal wszystkim, a kiedy planują wypoczynek, zainteresowania te chcą najlepiej ze sobą łączyć. Tak jest przykładowo z tymi, którzy kochają morze i są zarazem miłośnikami koni. Dziś na szczęście wyjazd z koniem nad morze jest jak najbardziej realny. Wystarczy go tylko dobrze zaplanować.

Gdzie zatrzymać się podczas pobytu nad morzem?

Należy pamiętać, że chodzi tu o pobyt z koniem, a nie tylko w gronie rodziny. Dlatego miejsce pobytu musi być specjalne, a konkretnie przystosowane. Trzeba w związku z tym rozejrzeć się nie tylko za hotelem dla siebie, ale również za stadniną dla swojego zwierzaka. W niektórych stadninach można nie tylko przejechać się konno, ale również pozostawić swojego konia na noc. Taka stadnina oferuje usługę hotelu dla koni wraz z wyżywieniem. Oczywiście można zatrzymać się nad morzem w prywatnej kwaterze czy w domku letniskowym, ale pytanie wówczas – co z koniem? Przecież nie można pozostawić go na słońcu czy na deszczu. Trzeba stworzyć mu przyzwoite warunki pobytu. Dlatego w tym przypadku w grę wchodzi wyłącznie profesjonalna stadnina koni nad morzem. Ponieważ w zachodniopomorskim i pomorskim województwie za wiele ich nie ma, warto śpieszyć się z rezerwacją terminu. Wybierając obiekt noclegowy dla siebie i swojego konia, najlepiej rozejrzeć się za hotelem na obrzeżach czy w okolicznych miejscowościach. Typowo nadmorskie, turystyczne miasteczka są zwykle zatłoczone, a to nie jest dobre miejsce dla zwierzaka, którego łatwo spłoszyć i narazić na stres. Najlepiej więc wybrać ekskluzywny hotel na obrzeżach, by mieć większy kontakt z naturą i stworzyć odpowiednie warunki dla swojego konia.

Jaką stadninę wybrać?

Przy hotelach znaleźć można różne stadniny. Niektóre są zupełnie zwyczajne, oferujące wyłącznie schronienie dla koni. Istnieją jednak również takie, które mają do zaoferowania coś więcej. Którą w takim razie stadninę wybrać? Najlepiej tę, która oferuje swoim gościom (w tym zwierzakom) kompleksową obsługę. W najlepszych stajniach konie mogą liczyć na wypoczynek na wysokim poziomie i wyżywienie dostosowane do ich indywidualnych potrzeb. Poza tym mają dostęp do pełnej infrastruktury obiektu, a także przepięknych terenów zielonych. Dokonując wyboru stadniny, trzeba koniecznie zdecydować się na tę, która jest usytuowana w towarzystwie hotelu. Chodzi o to, aby mieć blisko do swojego konia i móc w każdej chwili do niego zajrzeć czy jak najwięcej czasu z nim spędzać.

Czy wypoczynek z własnym koniem to dobry pomysł?

Teraz wypoczynek z własnym koniem nie jest żadną nowością. Tym bardziej jazda konna nad morzem nie wzbudza w nikim zdziwienia. Jeżeli tylko ktoś ma taką możliwość, może wybrać się z własnym zwierzakiem na północ Polski, nad morze, gdzie będzie mógł miło i aktywnie spędzić czas. To propozycja nie tylko dla tych, którzy nie wiedzą co zrobić z koniem podczas urlopu nad morzem, ale również dla wszystkich, którzy lubią łączyć różne zainteresowania – na przykład właśnie podróże z jazdą konno.

A jeżeli ktoś chce jeździć konno, ale nie ma własnego konia?

W dzisiejszych czasach nawet jeżeli ktoś uwielbia jeździć konno po plaży, ale nie ma własnego konia, może skorzystać z atrakcyjnej oferty profesjonalnych stajni, gdzie bez problemu wypożyczy konia. Co więcej, jeśli tylko będzie taka potrzeba, może skorzystać z lekcji nauki jazdy konno nad morzem. Teraz różne hotele na Kaszubach mają własne stajnie i bogate oferty usług dodatkowych. Wystarczy wybrać tę najlepszą, aby móc zaznać tej przyjemności. W końcu wypoczynek nad morzem nie musi oznaczać wyłącznie wylegiwania się na piaszczystej plaży. Niektórzy potrzebują wrażeń, szukają rozrywki, chcą wypoczywać aktywnie. I konie to jest właśnie zajęcie, które może im sprawić ogromną radość. To z pewnością będzie ciekawe doświadczenie dla wszystkich, którzy jeszcze nie mieli okazji jeździć konno po plaży na przykład o wschodzie słońca. Należy więc pamiętać, że dziś brak własnego konia to żadne ograniczenie.