Policja Rybnik: Nietrzeźwy kierujący bez uprawnień zatrzymany

Policjanci ruchu drogowego rybnickiej komendy zatrzymali nietrzeźwego kierującego. 57-letni rybniczanin miał 3 promile alkoholu w organizmie. Podczas sprawdzenia w bazach policyjnych okazało się, że nie ma prawa jazdy. Do jego zatrzymania przyczynili się mieszkańcy.
Wczoraj około 15.30, dyżurny rybnickiej komendy otrzymał informację o nietrzeźwym kierującym, który miał poruszać się ulicą Świętego Józefa. Z relacji zgłaszającego wynikało, że mężczyzna jechał całą szerokością jezdni, a następnie zaparkował samochód i wyszedł. Policjanci z drogówki natychmiast pojechali w jego kierunku. W tym czasie dyżurny odbierał kolejne zgłoszenia w tej sprawie. Świadkowie potwierdzali wcześniejsze informacje. Kierujący suzuki został zatrzymany. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości 57-letniego mieszkańca Rybnika. Alkomat wykazał w jego organizmie 3 promile alkoholu. Policjanci ustalili, że kierujący nie ma uprawnień do kierowania. Stracił prawo jazdy, ponieważ już wcześniej prowadził samochód pod wpływem alkoholu. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi mu do 2 lat więzienia oraz wysoka kara finansowa.
Dziękujemy zgłaszającym za przekazanie informacji. Dzięki Państwa reakcji rybniccy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego, który mógł doprowadzić do tragedii na drodze. Mamy nadzieję, że Państwa zachowanie i postawa będzie wzorem do naśladowania dla innych osób, które w podobnej sytuacji nie zawahają się zadziałać adekwatnie do zagrożenia.
Kampania Nie reagujesz akceptujesz! trwa!
Przypominamy, że niezmiennie, od 2011 roku, trwa kampania społeczna Nie reagujesz akceptujesz!.
Dzięki Państwa zgłoszeniom rybniccy policjanci zatrzymali wielu sprawców
m.in. kradzieży, włamań, rozbojów, a także kierujących, którzy będąc pod wpływem alkoholu prowadzili samochód. W dalszym ciągu liczmy na Państwa pomoc i dziękujemy za każdą informację, która może przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa w naszym mieście i powiecie.
Komenda Miejska Policji w Rybniku,
rybnik.slaska.policja.gov.pl/
rybnik.slaska.policja.gov.pl/k22/informacje/wiadomosci/232495,Nietrzezwy-kierujacy-bez-uprawnien-zatrzymany.html
Autor: krystian
Ostatnie Artykuły

Po służbie zatrzymał złodzieja w sklepie przy ulicy 1 Maja

Rybnik przestawia autobusy na wiosnę, a część kursów ruszy wcześniej albo później

Przedświąteczny weekend pod lupą Policji - złodzieje liczą na tłok

Rynek Basket na rynku - nowa kategoria, FIBA i szybkie zapisy

Wiosenny koncert w Lyskach znów połączy muzykę i pamięć o Czesławie Prudlu

NGO Hero szuka ludzi, bez których wiele organizacji nie ruszyłoby z miejsca

Ósmoklasiści tłumnie ruszyli na targi, a szkolny wybieg dla psów dostał wsparcie

Ferie zamieniły rybnickie szkoły w place remontowe, a dzieci wróciły do odświeżonych sal

Rybnik szykuje sportowy weekend od koszykówki po żużel

Rybnickie autobusy w święta pojadą według zmienionego rytmu

Volvo Car Poland z rekordem rejestracji w 2025 r. Nowości w ofercie na 2026 r. z myślą o dalszej elektryfikacji

Audiobooki dla dzieci i młodzieży wróciły do Rybnika z dużym zapasem

W Zameczku młodzi pokazali, że trzeźwy umysł to coś więcej niż hasło

